Ogłoszenia parafialne (26 listopada 2017 r.)

  1. Przeżywamy XXXIV Niedzielę zwykłą – Niedzielę Chrystusa Króla. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: w czwartek święto św. Andrzeja Apostoła. Za tydzień w I niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.
  2. W tym tygodniu Siostry rozniosą opłatki na ulicach: w poniedziałek Daszyńskiego od nr 20 i Boczna; we wtorek ul. Brygady Górniczej, Piękna i Andresa od Szczawna do „Mijanki” (numery parzyste); w środę ul. Wańkowicza, Przyjaciół Żołnierza, Komuny Paryskiej oraz Andersa od Szczawna do „Mijanki” (numery nieparzyste); w czwartek ul. 3-go maja, Bukowa i Wiejska; w piątek ul. Bohaterów Getta, Andersa od „Mijanki” do numeru 130 (numery parzyste); w sobotę ul. I. Grabowskiej. Siostry zaczynają roznoszenie opłatków codziennie od godz. 9.00. Cały Program jest dostępny na stronie parafialnej oraz w naszej gablocie.
  3. Dziś przypada ostatnia niedziela miesiąca. Taca jak co miesiąc jest zbierana na remont dachu naszej świątyni.
  4. W najbliższy piątek 1 grudnia spotkanie dla 2 grupy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Przypominamy, że spotkanie rozpoczyna się Mszą Św. o godz. 18.00.
  5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W najbliższą sobotę o godz. 08:00 Różaniec połączony ze zmianą tajemnic różańcowych i Mszą Św. z racji pierwszej soboty miesiąca. Księża w tym dniu odwiedzą chorych.
  6. W sobotę 02 grudnia w parafii Podwyższenia Krzyża odbędzie się Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Zawiązanie wspólnoty o godz. 11.30. Msza Św. o godz. 12.10. Szczegółowy program oraz zaproszenia na styczniowe rekolekcje w gablocie
  7. Również w sobotę 02.12.2017r. o godz. 18.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Św. dziękczynna w intencji sponsorów naszego festynu parafialnego.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Do nabycia są także kalendarze parafialne na rok 2018 w cenie 15 zł.