Ogłoszenia parafialne (26 maja 2019 r.)

1. Dziś VI Niedziela Wielkanocna, Dzień Matki. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie w modlitwie o naszych Mamach. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w środę św. Urszuli Ledóchowskiej, w piątek Nawiedzenie NMP,
    w sobotę św. Justyna. Dzisiaj na Mszy o godz. 10.30 Msza św. z okazji Rocznicy I Komunii Świętej. Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2. Dziś ostatnia niedziela miesiąca, taca przeznaczona jest na prace remontowe.
  3. Wczoraj w katedrze świdnickiej wyświęcono 10 diakonów na prezbiterów. Jeden z nich, Ks. Jarosław Buczyński został ogłoszony nowym wikariuszem w naszej parafii. Polecamy go oraz wszystkich neoprezbiterów modlitwie wiernych.
  4. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do licznego uczestnictwa. W sobotę rozpoczyna się miesiąc czerwiec i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30.
  5. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, tradycyjnie zapraszamy na ciasto i kawę do Domu Parafialnego po każdej Mszy św. dopołudniowej.
  6. W ramach Klubu Seniora wyjątkowo we wtorek gimnastyka dla seniorów zgodnie z harmonogramem. W czwartek spotkania o godz. 10.00 nie będzie.
  7. Dziś, zgodnie z zapowiedzią o godz. 15.00 w naszym Domu Parafialnym odbędzie się autorska premiera najnowszego filmu Wydawnictwa Rosemaria zatytułowanego „Broń nas w walce” o św. Michale Archaniele. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie.
  8. Dnia 31 maja parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Koszt pielgrzymki 50 zł.
  9. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zmiana tajemnic różańca i Msza św. wynagradzająca z okazji I soboty miesiąca o godz. 8.00, w tym dniu księża odwiedzą swoich chorych.
  10. W przychodni Biały Kamień w piątek dnia 7 czerwca od godz. 8.00 odbędą się badania USG Dopplerowskie, USG tarczycy, nerek, płuc stawów oraz echo serca
  11. Trwa zbiórka złota na korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus z obrazu Białokamieńskiej Pani. Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory odpowiedzieli na apel.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej.
    Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, „l’Osservatore Romano”, „Apostolstwo chorych”.
  13. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Aniela Rejkowska
    i Ireneusz Ławniczak: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.