Ogłoszenia parafialne (26 marca 2017 r.)

 

1. Przeżywamy IV niedzielę Wielkiego Postu – Niedzielę Laetare (Radości).

2. Nasza parafia złożyła projekt na dofinansowanie z Wałbrzyskiego Funduszu Partycypacyjnego drogi i parkingu na nasz cmentarz. Trwa głosowanie od 15 marca do 15 kwietnia. Ponawiamy prośbę o oddanie głosu na nasz projekt oraz projekt dotyczący szkoły specjalnej. Gotowe formularze dostępne są w zakrystii. Nasz projekt jest opatrzony numerem 1, szkoły specjalnej numerem 2.

3. Nabożeństwa w tygodniu bez zmian. Droga Krzyżowa w naszej parafii w piątek o godz. 9.00 i 17.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do licznego udziału.

4. Darmowe porady prawne w naszej parafii odbywają się w każdy wtorek
o 17.00, natomiast punkt pomocy przy wypełnianiu deklaracji PIT za 2016 rok
w sobotę o 10.30 w salce na plebanii.

5. Dzisiaj o godz. 16.00 zapraszamy na Koncert Pasyjny w wykonaniu Świdnickiej Scholi Cantorum „Exultet” – w programie tradycyjne pieśni pasyjne kościelnej muzyki dawnej oraz współczesnej.

6. Również dzisiaj o godz. 18.00 mszę św. z homilią w naszym kościele odprawi ks. Wojciech Drab, diecezjalny egzorcysta. Po mszy św. poprowadzi nabożeństwo w intencji wszystkich zniewolonych z naszej parafii.

7. Dziś ostatnia niedziela miesiąca. Taca zbierana jest na remont dachu.

8. Za tydzień rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne z Całunem Turyńskim, które poprowadzi ks. Zbigniew Dudek – prosimy o modlitwę w intencji ojca rekolekcjonisty oraz jak największych owoców tych ćwiczeń rekolekcyjnych. Spowiedź rekolekcyjna w naszej parafii we wtorek od 8.30-9.00 i od 17.00-18.00. Zachęcamy do skorzystania z posługi sakramentalnej księży z naszego dekanatu i nie odkładania spowiedzi na ostatnią chwilę przed świętami. Szczegółowy plan rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę.

9. Do nabycia są świece Caritas, „Paschaliki” na stół wielkanocny w cenie 5 zł.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

11. We wtorek 28 marca o godz. 10.00 planujemy sprzątanie domu katechetycznego przy ul. Andresa 118. Serdecznie prosimy mężczyzn dysponujących czasem o pomoc w tym przedsięwzięciu.

12. Dnia 20 kwietnia w czwartek nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Legnicy, do kościoła św. Jacka, miejsca „cudu eucharystycznego”. Wyjazd ok. godz. 16.00, w programie oprócz mszy św. w kościele św. Jacka, nawiedzenie katedry legnickiej i modlitwa przy grobie pierwszego biskupa legnickiego śp. Bpa Tadeusza Rybaka. Koszt ok. 30 zł.

13. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odszedł: śp. Józef Zimny. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.