Ogłoszenia parafialne (26 stycznia 2020 r.)

 1. Przeżywamy dziś III Niedzielę zwykłą. W kalendarzu liturgicznym we wtorek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu; w czwartek święto Poświęcenia Katedry Świdnickiej; w piątek wspomnienie św. Jana Bosko; w następną niedzielę święto Ofiarowania Pańskiego – Dzień Życia Konsekrowanego.
 2. W najbliższym tygodniu próba scholi odbędzie się w poniedziałek o godz. 16:30 i sobotę o godz. 10:00.
 3. W poniedziałek o godz. 10:00 gimnastyka dla seniorów.
 4. W ramach przygotowania do bierzmowania spotkanie dla młodzieży męskiej we wtorek 28.01 o godz. 19:00. Spotkanie odbędzie się w Domu Parafialnym.
 5. Zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które przyjęły Księdza po kolędzie. Za tydzień zostanie przedstawione sprawozdanie za kolejny rok w związku ze zbliżającą się III rocznicą objęcia parafii przez obecnego proboszcza. Po zakończeniu wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna czynna jest we wtorki i czwartki 16:00-17:30 a w soboty 9:00-10:00, oprócz I soboty miesiąca. We wtorki o godz. 17:00 bezpłatne porady prawne.
 6. W najbliższą sobotę, to jest 1 lutego, organizujemy wyjazd na narty do Zieleńca, koło Dusznik Zdroju. Wyjazd z pod kościoła o godz. 11:00. Planowany powrót około 22:00. Koszt wyjazdu to 30 zł/ za osobę, obejmuje przejazd BUS – em. Wyżywienie i zakup karnetów we własnym zakresie. Prosimy o jak najszybsze zgłaszanie się do Artura. Zapisy do piątku, w zakrystii po lub przed każdą Mszą Świętą.
 7. Dziś przypada ostatnia niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na prace remontowe.
 8. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Księża odwiedzą w tym dniu chorych. Ks. Artur od godz. 08:00, ks. Jarosław
  od godz. 08:30.
 9. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca, będzie można po każdej Mszy św. do południa zjeść ciastko i wypić kawę
  w naszym Domu Parafialnym. Zapraszamy.
 10. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 11. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Irena Piotrowska, Magdalena Owczarek oraz Mieczysław Burzyński. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
 12. Zaproszenie Biskupa Świdnickiego na XXIV Światowy Dzień Życia Konsekrowanego 2 lutego 2020 roku

 

Drodzy Diecezjanie,

dnia 2 lutego br. będziemy obchodzić 24. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ustanowił go św. Jan Paweł II jako dzień wdzięczności za obecność osób konsekrowanych w Kościele i w świecie. W tym dniu pragniemy pomodlić się za tych, którzy swoje życie oddali służbie Bogu krocząc drogą rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.

W naszej diecezji wieloraką posługę pełnią siostry zakonne z 24 zgromadzeń zamieszkujących w 54 wspólnotach – klasztorach oraz ojcowie i bracia zakonni z 11 zgromadzeń skupionych w 20 wspólnotach. Osoby konsekrowane posługują w takich obszarach życia kościelnego i społecznego jak praca wychowawcza i nauczanie, różne formy opieki nad młodzieżą, katechizacja i inne formy ewangelizacji, pomoc o charakterze duchowym i materialnym. Prowadzą też zakłady opiekuńczo-lecznicze. Zgromadzenia męskie w większości prowadzą duszpasterstwo parafialne i są kustoszami diecezjalnych sanktuariów. W diecezji świdnickiej posługę kontemplacyjną pełnią mniszki klaryski od wieczystej Adoracji, które w dzień i w nocy trwają przy Panu polecając Mu sprawy Kościoła i całego świata, a także nas wszystkich. Do grona osób konsekrowanych należą także dziewice i wdowy konsekrowane.

W naszej diecezji w dniu 2 lutego, w Święto Ofiarowania Pańskiego, po raz kolejny będziemy dziękować Bogu za dar powołania osób konsekrowanych i prosić dla nich o łaskę wierności temu powołaniu. Z całego serca zapraszam wszystkie osoby życia konsekrowanego oraz wiernych świeckich na wspólne świętowanie, które rozpoczniemy w kościele pw. NMP Królowej Polski w Świdnicy (Osiedle Młodych) Eucharystią o godz. 12.30. Będziemy wspólnie dziękować za to wyjątkowe powołanie, a także modlić za osoby konsekrowane oraz o nowe powołania.

Zapraszam na Eucharystię wszystkich, którzy mają taką możliwość. Bardzo proszę o modlitwę w intencji członków zgromadzeń zakonnych pełniących posługę w diecezji świdnickiej. Przypomnę, że w tym dniu, jak co roku, składamy ofiary, które będą pomocą dla zakonów kontemplacyjnych. Już teraz dziękuję Wam, drodzy Diecezjanie, za ofiary, jakie złożycie na tacę.

Wszystkie osoby życia konsekrowanego i Was wszystkich polecam opiece oraz wstawiennictwu Matki Bożej Świdnickiej i z serca udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

      † Ignacy DEC

BISKUP ŚWIDNICKI