Ogłoszenia parafialne (27 maja 2018 r.)

 1. Przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: we wtorek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej; w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej; w piątek wspomnienie św. Justyna.

 

 1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca. Taca przeznaczona jest na prace remontowe. W ostatnim czasie otrzymaliśmy dotację celową z KGHM. Będzie ona wykorzystana na wymianę drzwi wejściowych. Otrzymaliśmy także informację o otrzymaniu dotacji z miasta, która zostanie przeznaczona na zakończenie prac remontowych na wieży. Wymienione zostaną duże okna. Dzięki staraniom radnego z naszej dzielnicy, Pana Ryszarda Nowaka, zostaną wymienione lampy przy ulicy św. Jerzego na bardziej nowoczesne. Dziękujemy za pomoc.

 

 1. Dziś na Mszy św. o godz. 10.30. nasze dzieci, które rok temu przystąpiły do I Komunii św. będą przeżywały swoją rocznicę.

 

 1. W Uroczystość Bożego Ciała Msze św. w porządku niedzielnym. Podobnie jak w roku ubiegłym, procesję eucharystyczną organizujemy z parafią Świętej Rodziny. W tym roku uroczysta Msza św. będzie odprawiana u nas o godz. 10.30. po której nastąpi procesja do czterech ołtarzy. Całość zakończy się przy parafii Świętej Rodziny. Msza św. po procesji godz. 12.30.
  W związku z tym, że ciężar organizowania procesji w tym roku przypada na naszą parafię, prosimy o zgłoszenie się czterech Panów do niesienia baldachimu. Od piątku będziemy przeżywać oktawę Bożego Ciała z procesją eucharystyczną w ramach nabożeństwa czerwcowego.

 

 1. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w naszym kościele są odprawiane codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc czerwiec dedykowany Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30.

 

 1. W sobotę, 2 czerwca, odbędzie się XXII spotkanie młodzieży na Polach Lednickich. Młodzież chętna na ten wyjazd proszona jest o kontakt z ks. Mateuszem. W związku z tym Ks. Mateusz swoich chorych odwiedzi nie 2 czerwca, ale tydzień później.

 

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca.

 

 1. WSD Świdnica w Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej zaprasza na wykład: Czy w obliczu cierpienia można Boga nazywać dobrym Ojcem? Wykład odbędzie w ramach cyklu „Drogami Wiary i Rozumu” 4. czerwca w poniedziałek o godz. 17.00.

 

 1. W najbliższą sobotę o godz. 08:00 różaniec połączony ze zmianą tajemnic różańcowych oraz Mszą św. z racji pierwszej soboty miesiąca. W tym dniu Ks. Maciej odwiedzi swoich chorych.

 

 1. W ramach oddolnej inicjatywy zapraszamy rodziców dzieci komunijnych i innych chętnych do stworzenia Róży Różańcowej za dzieci. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia świąteczne „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odszedł śp. Wacław Kastunowicz, Teresa Grocholska i Józefa Musiał: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…