Ogłoszenia parafialne (27 października 2019 r.)

 1. Przeżywamy XXX Niedzielę Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek święto św. św. Szymona i Judy Tadeusza; w piątek uroczystość Wszystkich Świętych; w sobotę wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych.
 2. Kończy się miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii codziennie o godz. 17.15.
 3. W uroczystość Wszystkich Świętych, która jest świętem nakazanym, Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym, również o godz. 12:00. Od tego roku nie będzie Mszy św. na cmentarzu. W tym dniu o godz. 15:00 na cmentarzu nabożeństwo za zmarłych z procesją różańcową. Dnia 02 listopada Msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.
 4. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych (choćby tylko w myśli), mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. W dniach 1 i 2 listopada za nabożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie tam modlitw „Ojcze nasz” i „Wierzę” można również uzyskać odpust zupełny za dusze czyśćcowe. Zachęcamy gorąco do modlitwy za zmarłych i do zyskiwania odpustów.
 5. Modlitwy wypominkowe będą odprawiane w naszym kościele w dniach od 2 do 11 listopada o godz. 17.15. Oprócz tego wzorem ubiegłego roku zapraszamy w dniach od 2 do 8 listopada do kaplicy cmentarnej na godz. 15.00 na nabożeństwo w intencji dusz czyśćcowych. Kartki wypominkowe znajdują się z tyłu kościoła, prosimy o czytelne wypełnianie.
 6. Z racji wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych, które przypada w I sobotę miesiąca listopada, księża odwiedzą chorych w II sobotę, tj. 9 listopada.
 7. Zapraszamy dzieci do scholii parafialnej. Kolejne spotkanie scholi dziecięcej w poniedziałek o godz. 16:30 na plebanii.
 8. W poniedziałek o godz. 10:00 spotkanie Klubu Seniora.
 9. Dziś przypada ostatnia niedziela miesiąca. Taca zbierana jest na prace remontowe.
 10. W najbliższym czasie spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędą się według następującego porządku: spotkanie dla męskiej młodzieży we wtorek 5 listopada o godz. 19:00. Spotkanie dla młodzieży żeńskiej we wtorek 12 listopada o godz. 19:00. Katechezy odbędą się w Domu Parafialnym.
 11. W poniedziałek, 28 października, po Mszy św. wieczornej odbędzie się na plebanii spotkanie Rady Parafialnej i Rady Ekonomicznej.
 12. We wtorek o godz. 16:30 będzie miało miejsce spotkanie Zelatorek Kół Żywego Różańca.
 13. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Nowa cena Gościa Niedzielnego wynosi 6 zł.
 14. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Bożena Nowak, Jerzy Nowakowski, Julia Michalkiewicz i Józefa Kolasińska. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…