Ogłoszenia parafialne (27 sierpnia 2017r.)

  1. Przeżywamy XXI Niedzielę zwykłą. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek wspomnienie św. Augustyna – Doktora Kościoła; we wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela; w piątek bł. Bronisławy.
  2. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Wilna, która odbędzie się w dniach od 10-14 października br. Koszt 590 zł i 65 euro. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
  3. Dnia 10 września, wcześniej niż w ubiegłych latach nasza parafia organizuje festyn parafialny, związany z urodzinami Matki Bożej. Zwracamy się z prośbą do potencjalnych sponsorów o wsparcie tego wydarzenia. Trwa zbiórka fantów na loterię fantową, która odbędzie się w czasie festynu. Fanty można przynosić do zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Wśród przedmiotów przeznaczonych do licytacji jest figura Matki Bożej Fatimskiej, a wśród nagród loterii fantowej ufundowana przez Biuro Juventur jednoosobowa wycieczka do Francji na Lazurowe Wybrzeże.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
  5. Dziś przypada ostatnia niedziela miesiąca. Taca dziś zbierana jest na remont dachu.
  6. We wtorek 29.08.2017r po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę o godz. 08:00 Różaniec połączony ze zmianą tajemnic różańcowych i Mszą św. z racji pierwszej soboty miesiąca. Księża odwiedzą chorych po wakacyjnej przerwie.
  8. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszły śp. Władysława Florczak oraz Alfreda Szlązak: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.