Ogłoszenia parafialne (28 lipca 2019 r.)

 1. Przeżywamy XVII Niedzielę Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: w poniedziałek św. Marty, w środę św. Ignacego z Loyoli, w czwartek św. Alfonsa Liguoriego. Dzisiaj po Mszy o godz. 12.00 poświęcenie pojazdów w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców.
 2. Po domach naszej parafii peregrynują relikwie Założycielki Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek bł. Marii Luizy Merkert. Osoby, które chciałyby przyjąć relikwie świętej proszone są o zgłoszenie się do Siostry Benigny.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza św. o nowe, liczne i święte powołania w czwartek o godz. 18:00 zamówiona przez Towarzystwo Przyjaciół WSD. W piątek spowiedź od godz. 17.30. W sobotę o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańca i Msza św. wynagradzająca z okazji I soboty miesiąca.
 4. Serdecznie zapraszamy chłopców ze szkoły podstawowej do służby przy ołtarzu. Chłopcy, którzy chcieliby zostać ministrantami mogą zgłaszać się do ks. Jarosława, opiekuna ministrantów lub do ks. Proboszcza.
 5. Trwają prace ziemne przy kościele. Bardzo prosimy aby uważać przy przychodzeniu z tej strony do kościoła.
 6. Dnia 8 września organizujemy kolejny festyn parafialny na urodziny Matki Bożej. Stąd jak co roku zwracamy się do potencjalnych sponsorów o wsparcie naszego parafialnego święta oraz o fundowanie fantów na loterię fantową.
 7. W związku z pieszą pielgrzymką na Jasną Górę organizujemy wyjazd autokarowy na zakończenie pielgrzymki. Godzinę i koszt wyjazdu podamy w przyszłą niedzielę. Ksiądz Biskup po raz kolejny zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy. Treść zaproszenia wywieszona jest w gablocie.
 8. Dziś przypada ostatnia niedziela miesiąca. Taca zbierana przeznaczona będzie na prace remontowe. Serdeczne Bóg zapłać.
 9. Trwa zbiórka złota na korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus z obrazu Białokamieńskiej Pani. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
 10. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 11. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odszedł śp. Zbigniew Gąska: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…