Ogłoszenia parafialne (28 maja 2017 r.)

 

1. Przeżywamy VII Niedzielę Wielkanocną – Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym w poniedziałek św. Urszuli Ledóchowskiej; w środę Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny; w czwartek
św. Justyna, w sobotę św. Karola Lwangi i Towarzyszy. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Trwamy w Nowennie przed Zesłaniem Ducha Świętego.

3. Darmowe porady prawne w naszej parafii odbywają się w każdy wtorek
o godz. 17.00 w salce na plebanii.

4. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30 połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Od czwartku rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będą się one odbywać tak jak nabożeństwa majowe 0 17.30, a w czwartki po mszy wieczornej.

5. W sobotę 3 czerwca odbędzie się Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży na Polach Lednickich. Zapisy na wyjazd na to spotkanie u ks. Mateusza.

6. W sezonie turystycznym, w każdą niedzielę, począwszy od pierwszej niedzieli czerwca (4 VI) do końca września (24 IX), o godz. 15.00 na szczycie Wielkiej Sowy w kaplicy górskiej (obok wieży widokowej) będzie sprawowana Msza św.

7. Dziś o godz. 18.00 odprawi ks. Wojciech Drab, diecezjalny egzorcysta. Po mszy św. poprowadzi nabożeństwo o uwolnienie.

8. Dziś przypada ostatnia niedziela miesiąca. Taca dziś zbierana jest na remont dachu. W najbliższy czasie oprócz dachu transeptu, zostanie przeprowadzony kapitalny remont muru oporowego przy plebanii oraz wejścia na plebanię. Osłonimy także zamurowane okna w nawach bocznych.

9. W najbliższy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.30 różaniec, a następnie msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

10. W najbliższą sobotę o godz. 08:00 Różaniec połączony ze zmianą tajemnic różańcowych i Mszą św. z racji pierwszej soboty miesiąca. Księża wikariusze odwiedzą w tym dniu chorych.

11. Jutro w Ratuszu uroczyste ogłoszenie zwycięskich projektów na dofinansowanie z budżetu partycypacyjnego. Wśród nich także nasz parafialny projekt na budowę parkingu i drogi prowadzącej na cmentarz.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

10. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli: śp. Artur Paź
i Aleksander Aczkasowski.
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.