Ogłoszenia parafialne (28 października 2018 r.)

 1. Przeżywamy XXX niedziele zwykłą. W kalendarzu liturgicznym: w czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze św. w porządku niedzielnym (Msza św. o godz. 12.00 na cmentarzu parafialnym, po której nastąpi procesja z modlitwą za zmarłych), w piątek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
 2. Kończy się miesiąc październik a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii codziennie o godz. 17.15.
 3. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych (choćby tylko w myśli), mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. W dniach 1 i 2 listopada za nabożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie tam modlitw „Ojcze nasz” i „Wierzę” można również uzyskać odpust zupełny za dusze czyśćcowe. Zachęcamy gorąco do modlitwy za zmarłych i do zyskiwania odpustów.
 4. Modlitwy wypominkowe będą odprawiane w naszym kościele w dniach od 2 do 11 listopada o godz. 17.15. Oprócz tego wzorem ubiegłego roku zapraszamy w dniach od 2 do 8 listopada do kaplicy cmentarnej na godz. 15.00 na nabożeństwo
  w intencji dusz czyśćcowych. Kartki wypominkowe znajdują się z tyłu kościoła, prosimy o czytelne wypełnianie.
 5. W czwartek o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji nowych powołań zamówiona od Towarzystwa Przyjaciół WSD Świdnica.
 6. W piątek spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.30 -17.00.
 7. W najbliższą sobotę Różaniec i Msza św. o godz. 8.00 wraz ze zmianą tajemnic różańcowych z racji pierwszej soboty miesiąca, Księża w tym dniu odwiedzą chorych.
 8. W dniu dzisiejszym parafia św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej zaprasza na seans filmu „Tajemnica Nowenny Pompejańskiej”, a o godz. 15.00 w Domu Parafialnym. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
 9. Dziś również przypada ostatnia niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na prace remontowe, będą również zbierane ofiary do puszki na rzecz prześladowanych chrześcijan.
 10. Siostry Elżbietanki serdecznie zapraszają na spotkanie dla młodzieży w wieku od 15 lat „Młodzi Ubogim” w dniach 9-11. listopada. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 12. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszła śp. Alicja Kowalska. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…