Ogłoszenia parafialne (29 lipca 2018 r.)

 1. Przeżywamy XVII Niedzielę Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek św. Ignacego Loyoli; w środę św. Alfonsa Marii Liguoriego; w czwartek 2. sierpnia odpust Porcjunkuli; w sobotę św. Jana Marii Vianneya, patrona Proboszczów. W tym dniu szczególną modlitwą otaczamy Księży Proboszczów.
 2. Dzisiaj jest ostatnia niedziela miesiąca, taca przeznaczona jest na prace remontowe w naszej parafii.
 3. Dnia 9. września w naszej parafii zostanie zorganizowany festyn rodzinny z okazji urodzin Matki Bożej. Ponieważ losy na loterię fantową będziemy rozprowadzać już w niedziele poprzedzającą festyn czyli 2. września bardzo prosimy by osoby, które chciałyby ufundować fanty uczyniły to w najbliższym czasie, tak abyśmy mogli wszystko dobrze przygotować. Niedługo wywiesimy plakaty informujące szczegółowo o atrakcjach festynu.
 4. W związku z organizacją w czasie festynu dziecięcego konkursu pieśni religijnej i patriotycznej prosimy o zgłaszanie się uczestników do zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Konkurs jest przeznaczony dla dzieci w wieku od lat 6 do 12.
  Dla zwycięzcy jest przewidziana nagroda.
 5. W związku ze zbliżającą się uroczystością nadania drugiego maryjnego tytułu naszemu Kościołowi i Parafii, co będzie miało miejsce 23. września 2018r. podejmiemy w naszej Parafii Nowennę Pompejańską za wszystkich mieszkańców ze szczególnym uwzględnieniem tych, którzy nie chodzą do Kościoła. Nowenna rozpocznie się 31. lipca. Od tego dnia codziennie do 22.września będziemy odmawiać 3 części Różańca wraz z przypisanymi modlitwami. Od godz. 17.00 dwie części, a po Mszy św. trzecią. Zachęcamy wszystkich do tego duchowego wysiłku ufając, że za przyczyną Matki Bożej Różańcowej nasza Parafia ożyje duchowo.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, Msza św. w intencji nowych powołań o godz. 18.00, tradycyjnie zamówiona przez Towarzystwo Przyjaciół WSD Świdnica.
 7. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 16.30 do 17.00.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca Różaniec i Msza św. o godz. 8.00 wraz ze zmianą tajemnic różańcowych. Kancelaria parafialna
  w tym dniu będzie nieczynna.
 9. W związku z Nowenną Pompejańską w sierpniu kancelaria parafialna we wtorki i czwartki będzie czynna w godzinach
  16.00-17.00. W sobotę bez zmian.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 11. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Anna Sowa, Sylwia Skorupa, Józef Glib, Bronisław Kostrzewski. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…