Ogłoszenia parafialne (29 listopada 2020 r.)

  1. Dziś I Niedziela Adwentu – rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Andrzeja Apostoła; w czwartek św. Franciszka Ksawerego; w piątek św. Barbarę – Patronkę Górników. Dziś na zakończenie Mszy św. zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Będą one dostępne w kościele i kancelarii parafialnej.
  2. W naszym kościele Roraty będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. W te dni schowanie Najświętszego Sakramentu odbywać się będzie 15 minut przed Mszą św. roratnią. Wyjątek stanowić będzie nowenna do św. Józefa.
  3. Zgodnie z zaleceniem Biskupa Świdnickiego od 30 listopada do 7 grudnia przed Mszą św. wieczorną odbywać się będzie nowenna przed poświęceniem naszej diecezji św. Józefowi, które nastąpi 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Nowenna w te dni codziennie o godz. 17:30.
  4. Kancelaria czynna będzie tylko w czwartki od 16:00-17:30.
  5. Dziś ostatnia niedzielą miesiąca. Taca przeznaczona jest na cele remontowe. Bardzo dziękujemy za wspieranie prac remontowych w naszym kościele.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza św. o nowe powołania w czwartek o godz. 18:00. W piątek spowiedź od godz. 17.15. W sobotę o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańca i Msza św. wynagradzająca z racji I soboty miesiąca. W tym miesiącu Księża odwiedzą chorych tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Chorych ze względu na pandemię trzeba będzie zgłosić w zakrystii bądź telefonicznie.
  7. W niedzielę 6 grudnia br. (II Niedziela Adwentu), w Kościele w Polsce i w parafiach polonijnych obchodzić będziemy XXI Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W tym dniu zbiórka do puszek.
  8. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszły śp. Janina Ropp, i Irena Janc. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…