Ogłoszenia parafialne (29 września 2018 r.)

 1. Przeżywamy XXVI niedziele zwykłą. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek św. Teresy od Dzieciątka Jezus; we wtorek święto św. Aniołów Stróżów; w czwartek św. Franciszka z Asyżu; w piątek św. Faustyny Kowalskiej.
  W przyszłą niedzielę przypada nasz parafialny odpust Matki Bożej Różańcowej. Uroczysta Msza św. odpustowa zostanie odprawiona o godz.12.00, której przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. prof. Dominiki Ostrowski. Serdecznie zapraszamy.
 2. Dziś przypada ostatnia niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na prace remontowe. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w zorganizowaniu naszego jubileuszu.
 3. Dziś o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 4. W poniedziałek rozpoczyna się miesiąc październik a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii codziennie o godz. 17.15.
 5. W związku z zaproszeniem Księdza Biskupa na pielgrzymkę do Barda Śląskiego Żywego Różańca, do środy przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę w zakrystii i kancelarii parafialnej, koszt 20 zł. Wyjazd organizujemy wraz z parafią Wniebowzięcia NMP w Szczawnie Zdroju. W związku z tym comiesięczna msza św. z racji pierwszej soboty o godz. 8.00 zostanie odprawiona w Sanktuarium w Bardzie.
 6. W czwartek o godz. 10.00 kolejne spotkanie w ramach Centrum Aktywności Obywatelskiej (Klub Seniora).
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, Msza św. w intencji nowych powołań o godz. 18.00, tradycyjnie zamówiona przez Towarzystwo Przyjaciół WSD Świdnica.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od godz. 16.30 do 17.00.
 9. W sobotę Księża odwiedzą chorych z komunią św., w tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 11. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Daniel Mendel oraz Marianna Grzebielucha. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…