Ogłoszenia parafialne (29 września 2019 r.)

 1. Przeżywamy XXVI Niedzielę Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Hieronima, we wtorek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w środę św. Aniołów Stróżów, w piątek św. Franciszka z Asyżu, w sobotę św. Faustyny Kowalskiej.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10:30 odbędzie się uroczyste przyjęcie do grona kandydatów na ministrantów.
 3. Trwa Nowenna Pompejańska w intencji parafian. Do 6. października codziennie odmawiamy 3 części Różańca wraz
  z przypisanymi modlitwami. Trwa także post w tej samej intencji. Grafik postu jest dostępny w zakrystii.
 4. Przypominamy, że nastąpiła zmiana dyżurów w konfesjonale. Spowiedzi będą odbywały się wg następującego porządku: poniedziałek – środa 17:45 – 18:00, czwartek – sobota w czasie Mszy św. wieczornej, w niedziele podczas każdej Mszy św.. Informacja o spowiedzi dostępna jest także w gablocie i na stronie parafialnej.
 5. We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik, nabożeństwa różańcowe po nowennie pompejańskiej będą odprawiane o godz. 17:15. Do 6 października do końca nowenny pompejańskiej różaniec o godz. 17:00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
 6. W tym tygodniu przypada pierwsza środa miesiąca. Nabożeństwo do Przeczystego Serca Św. Józefa w środę przed Mszą św. wieczorną.
 7. W czwartek o godz. 10:00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie organizacyjne Klubu Seniora po wakacyjnej przerwie.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czwartek o godz. 18:00 zamówiona przez Towarzystwo Przyjaciół WSD Świdnica. W piątek spowiedź od godz. 17.30. W sobotę o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańca i Msza św. wynagradzająca z okazji I soboty miesiąca. Księża w tym dniu odwiedzą chorych. Prosimy o ewentualne zgłaszanie chorych którzy nie byli zapisani, albo Ksiądz ich ominął w poprzednich miesiącach.
 9. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania we wtorek 01.10.2019 o godz. 19.00 w salce parafialnej. Kandydatów do bierzmowania i I Komunii św. zapisujemy do 07.10.2019r. W zakrystii są do odbioru deklaracje dla Rodziców dzieci komunijnych.
 10. Prosimy o odbieranie blaszek po ciastach, które były pieczone na festyn parafialny. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, będzie można po każdej Mszy św. do południa zjeść ciastko i wypić kawę w naszym Domu Parafialnym. Zapraszamy.
 11. Zapraszamy chętne dzieci do scholi parafialnej. Spotkanie scholi dziecięcej w poniedziałek o godz. 16:30 na plebanii.
 12. W poniedziałek 7 października o godz. 18:00 będziemy obchodzili w naszej parafii odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszą wspólnotę parafialną.
 13. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela miesiąca. Taca zbierana będzie na prace remontowe.
 14. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 15. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Ryszard Nowosielski, Maksymilian Pajonk. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…