Ogłoszenia parafialne (30 grudnia 2018 r.)

1. Przeżywamy Niedziele Świętej Rodziny. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek wspomnienie św. Sylwestra; we wtorek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Msze św. w porządku niedzielnym); w środę Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza
    z Nazjanzu, w czwartek Najświętszego Imienia Jezus – dzień urodzin ks. Macieja; w przyszłą niedzielę uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli.
  2. Dziś przypada ostatnia niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na prace remontowe. Bóg zapłać za złożone ofiary na remont naszego Kościoła.
  3. W poniedziałek, we wspomnienie św. Sylwestra Mszę św. wieczorną odprawimy o godz. 16:00. Będzie ona połączona z nabożeństwem dziękczynno-błagalnym za mijający rok kalendarzowy.
  4. W czwartek o godz. 10.00 w Domu Parafialnym spotkanie w ramach Klubu Seniora.
  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 18:00 zamówiona przez Towarzystwo Przyjaciół WSD Świdnica.
  6. W najbliższą sobotę o godz. 08:00 różaniec połączony ze zmianą tajemnic różańcowych i Mszą św. z racji pierwszej soboty miesiąca. Księża w tym dniu ze względu na kolędę nie odwiedzają chorych z komunią św. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  7. Za tydzień ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli. Szczegóły na plakacie.
  8. Również za tydzień w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie o godz. 17:00 odbędzie się koncert kolęd Scholii Cantorum Exultet ze Świdnicy w poszerzonym składzie. Wstęp wolny.
  9. Plan kolędy na nadchodzący tydzień:

Środa 2. stycznia 2019 – ul. Daszyńskiego,

Czwartek 3. stycznia – ul. Przyj. Żołnierza, Komuny Paryskiej, Ratuszowa (od końca), Wysockiego, Narutowicza, Boczna ,

Piątek 4. stycznia – ul. Piaskowa, ul. Ludowa 1, 1a, 1e, 1f – 15 i 19 – 21,

Sobota 5. stycznia – ul. Ludowa (ciąg dalszy), Kraka.

Kolędę w tygodniu rozpoczynamy od godz. 15.30, a w sobotę od godz. 10:00. W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna będzie we wtorki, czwartki i w soboty od godziny 9:00-10:00.

1. Do nabycia jeszcze parafialne kalendarze na 2019 rok w cenie 15 zł.
  2. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszła śp. Grażyna Bizuk. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie