Ogłoszenia parafialne (30 kwietnia 2017 r.)

 

1. Przeżywamy III niedzielę Wielkanocną. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika; we wtorek św. Atanazego; w środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny – Królowej Polski, Głównej Patronki Polski; w czwartek wspomnienie św. Floriana; w sobotę święto św. św. Apostołów Filipa i Jakuba.

2. Rozpoczyna się miesiąc maj, w którym szczególnie oddajemy cześć Matce Bożej. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30 połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W czwartki po mszy św. wieczornej.

3. W najbliższy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.30 różaniec, a następnie msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

4. W piątek o godz. 15.00 msza św. z koronką do Bożego Miłosierdzia z racji
I piątku, a po mszy wieczornej nabożeństwo pierwszopiątkowe z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. W sobotę o godz. 08:00 Różaniec połączony ze zmianą tajemnic różańcowych i Mszą św. z racji pierwszej soboty miesiąca.

6. Dziś, (podobnie jak miesiąc temu), mszę św. o godz. 18.00 odprawi
ks. Wojciech Drab, diecezjalny egzorcysta. Po mszy św. poprowadzi nabożeństwo w intencji wszystkich zniewolonych.

7. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela miesiąca. Taca zbierana jest na remont dachu. Bóg zapłać za złożone ofiary.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

Zaproszenie Biskupa Świdnickiego

na uroczystość ustanowienia Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej

w Polanicy Zdroju 6 maja 2017 roku

Umiłowani Diecezjanie,

w bieżącym roku obchodzimy 100. rocznicę Objawień Fatimskich. Ta wyjątkowa rocznica stanowi okazję do podjęcia różnych inicjatyw duszpasterskich w całym kościele przypominających przesłanie z Fatimy. Przypomnę, że przed trzema laty, poprzez peregrynację figury Matki Bożej Fatimskiej w parafiach naszej diecezji, rozpoczęliśmy bezpośrednie przygotowania do tej rocznicy. Kierując się zamysłem kontynuacji rozpoczętego już w parafiach dzieła fatimskiego, w sobotę 6 maja br. o godz. 20.00 u Ojców Sercanów Białych w Polanicy Zdroju przy klasztorze Chrystusa Króla, ul. Reymonta 1, podczas Mszy św. w ramach trwającej tam peregrynacji zostanie uroczyście ustanowione Diecezjalne Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej W nowo ustanowionym sanktuarium będą przeprowadzane, zgodnie z prośbą Matki Bożej, nabożeństwa w I soboty każdego miesiąca. W każdą Noc Fatimską, w I sobotę miesiąca, od godz.20.00 będzie celebrowana Msza św., przejdzie procesja światła po terenie klasztoru z figurą MB Fatimskiej oraz przeprowadzona zostanie Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Różańcem Wynagradzającym.

Wraz o Ojcami Sercanami serdecznie zapraszam Was drodzy Diecezjanie na 6 maja, w I sobotę maja, do wspólnej modlitwy. Zachęcam także do udziału w kolejnych pierwszych sobotach miesiącach

Wszystkim, którzy przybędę na uroczystość ustanowienia nowego maryjnego sanktuarium a także wszystkim pielgrzymom nawiedzającym je w przyszłości, przyzywając wstawiennictwa błogosławionych Pastuszków Fatimskich z serca błogosławię

+ Ignacy Dec

Biskup Świdnicki