Ogłoszenia parafialne (30 lipca 2017 r.)

 1. Przeżywamy XVII Niedzielę Zwykłą.
  W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli; we wtorek św. Alfonsa Marii Liguoriego;
  w piątek św. Jana Marii Vianneya.
 2. Dziś ostatnia niedziela miesiąca, taca przeznaczona jest na prace remontowe. Dziękujemy wszystkim za składane ofiary.
  W ostatnim czasie, odpowiadając na prośby parafian, zakupiliśmy ławki, które zostały ustawione przed plebanią.
 3. Planowana pielgrzymka do Gietrzwałdu i Wilna odbędzie się w dniach od 10-14 października br. W programie oprócz w/w miejscowości m. in. Sokółka – miejsce „cudu eucharystycznego”. Szczegółowy program w gablocie. Koszt 590 zł i 65 euro. Zapisy w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o godz. 17.30 różaniec, a następnie msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 5. W najbliższą sobotę o godz. 08:00 Różaniec połączony ze zmianą tajemnic różańcowych i Mszą św. z racji pierwszej soboty miesiąca..
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 7. Drodzy Parafianie, w weekend 5-6 sierpnia 2017r., na terenie Galerii Victoria, Tesco Szczawno-Zdrój, Zamku Książ, parafii wałbrzyskich pw. Świętej Trójcy, Zesłania Ducha Świętego, Niepokalanego Poczęcia NMP odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców „Pomóż Kubusiowi i Innym”. Akcja ta dedykowana jest 6-letniemu chłopcu pochodzącemu z Wałbrzycha choremu na anemię aplastyczną. Podczas Dnia Dawcy Szpiku wszystkie zdrowe osoby,
  w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS. JE Biskup Ignacy Dec objął tę akcję honorowym patronatem.
 8. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszły śp. Teresa Młynarczyk oraz Mieczysława Żukowska: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.