Ogłoszenia parafialne (31 grudnia 2017 r.)

 1. Przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny. Dziś msze św. w porządku niedzielnym do godz. 12.00. Ostatnia Msza św. wyjątkowo o godz. 15.30 wraz nabożeństwem dziękczynno-pokutnym w związku z kończącym się rokiem kalendarzowym.
  Na to wspólne dziękczynienie Bogu za miniony rok zapraszamy wszystkich parafian.
 2. Dziś ostatnia niedziela miesiąca, taca przeznaczona jest na prace remontowe. Dziękujemy wszystkim za składane ofiary.
 3. Jutro 1 stycznia, w uroczystość Bożej Rodzicielki rozpoczynamy Nowy 2018 Rok. Msze św. w tym dniu w porządku niedzielnym.
 4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu,
  w środę we wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus, ks. Maciej będzie obchodził swoje urodziny, dlatego polecamy Go modlitewnej pamięci wszystkich parafian; w sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego (Święto Trzech Króli).
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek Msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 07.00. Wieczorem tradycyjnie adoracja po Mszy św. wieczornej do godz. 19:30.
 6. W sobotę 06.01.2018 r. Uroczystość Objawienia Pańskiego, porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. W czasie każdej Mszy św. święcenie kredy i kadzidła. Po Mszach będzie można je nabyć pod chórem od ministrantów. Ofiary składane na ten cel zasilą fundusz ministrancki.
 7. W najbliższą sobotę ze względu na Święto Trzech Króli zmiana tajemnic różańcowych na mszy św. o godz. 7.30, po której zostanie odmówiony różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.
 8. W sobotę 6 stycznia odbędą się w naszym mieście największe uliczne jasełka – Orszak Trzech Króli. Orszak wyruszy sprzed Kolegiaty Aniołów Stróżów. Zbiórka o godz. 12.00. Przemarsz ulicami: Rynek, Gdańska, Moniuszki, Słowackiego, Lewartowskiego w stronę Amfiteatru przy Placu Teatralnym. Szczegóły na ulotkach i plakacie.
 9. Również w sobotę w Święto Trzech Króli zapraszamy na Koncert Kolęd w wykonaniu Świdnickiej Scholi Cantorum, który odbędzie się w naszym kościele o godz. 16.00. Zapraszamy do wspólnego kolędowania w ten świąteczny dzień.
 10. Organizujemy wraz z parafią św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie Słupcu pielgrzymkę do Włoch w dniach 9-18.04.2017 r. Zapisy i zaliczki w złotówkach przyjmujemy do końca stycznia. Program wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej.
 11. Plan kolędy na nadchodzący tydzień:

Wtorek 2 stycznia ul. Andersa 121 – 187 nry nieparzyste

Środa 3 stycznia ul. Daszyńskiego

Czwartek 4 stycznia ul. Ludowa

Piątek 5 stycznia ul. Grabowskiej 1-6 oraz 14-20 i 31-41

Niedziela 7 stycznia ul. Piaskowa (od godz. 14.00)

Kolędę rozpoczynamy o godzinie 15:30.

W związku z kolędą kancelaria parafialna będzie czynna w tygodniu we wtorki, czwartki i soboty od godz. 8.00-9.00.

 1. Dziś w całej diecezji organizowana jest zbiórka do puszek (w niedzielę Świętej Rodziny) na rzecz diecezjalnych instytucji związanych z duszpasterstwem rodzin.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowy numer „Niedzieli”. Do nabycia są także kalendarze parafialne na rok 2018 w cenie 15 zł.
 3. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszła śp. Teresa Śledź. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…