Ogłoszenia parafialne (31 maja 2020 r.)

 1. Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, w środę wspomnienie męcz. Karola Lwangi i Towarzyszy, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wspomnienie św. Bonifacego. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej, do której można spełnić obowiązek komunii św. w czasie wielkanocnym.
 2. Jutro rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do uczestnictwa.
 3. W tym tygodniu przypada pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo do Przeczystego Serca Św. Józefa w środę przed Mszą św. wieczorną. Msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czwartek o godz. 18:00 zamówiona przez Towarzystwo Przyjaciół WSD Świdnica. W piątek spowiedź od godz. 17.30. W sobotę o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańca i Msza św. wynagradzająca z racji I soboty miesiąca. W związku z trwającym jeszcze stanem epidemii w najbliższą sobotę Księża odwiedzą tych chorych, którzy zostaną zgłoszeni indywidualnie.
 4. Zbiórki scholi dziecięcej w poniedziałek o godz. 16:30 i w sobotę o godz. 10:00. Uroczyste przyjęcie do scholi dziecięcej z poświęceniem strojów planujemy na drugą niedzielę czerwca. Zachęcamy nowe osoby do uczestnictwa w scholi.
 5. Nastąpiła zmiana spotkania formacyjnego kandydatów do bierzmowania. Odbędzie się ono po egzaminach klas ósmych dnia 18 czerwca o godz. 19:00. Obecność obowiązkowa.
 6. W związku ze zniesieniem dyspensy przez Biskupa Świdnickiego od dnia 1 czerwca wraca niedzielny obowiązek uczestniczenia we Mszach św. W związku z tym po 1 czerwca, po kolejnym poluzowaniu obostrzeń zapraszamy rodziców z dziećmi komunijnymi na niedzielną Mszę św. Przypominamy, że I komunia św. w naszej parafii odbędzie się 13 września.
 7. Zostały też wznowione porady prawne we wtorek o godz. 17:00.
 8. Informujemy, że nasza parafia otrzymała z Ministerstwa Kultury dotację na remont wieżyczek przy głównym wejściu do kościoła
  w kwocie 50 tys. zł. W związku z tym, dziś przedstawiciele Rady Parafialnej stoją z puszkami, a my prosimy Was o pomoc.
 9. Do nabycia nowe numery „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.