Ogłoszenia parafialne (31 marca 2019 r.)

 1. Przeżywamy dziś IV Niedzielę Wielkiego Postu (Niedzielę Laetare), ostatnią niedzielę miesiąca – taca dziś jest przeznaczona na prace remontowe w naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. Droga Krzyżowa w naszej parafii w piątek o godz. 17.15, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.
  Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do licznego udziału.
 3. W ramach Klubu Seniora w poniedziałek gimnastyka dla seniorów zgodnie z harmonogramem, w czwartek i piątek „warsztaty robienia plam na Niedzielę Palmową”. W czwartek o godz. 10.00, w piątek o godz. 15.00. Od dziś można nabyć palmy zrobione przez naszych seniorów.
 4. W najbliższą środę, I miesiąca, drugie nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa przed Mszą św. wieczorną. Jednocześnie przypominamy, że w każdy wtorek przed Mszą wieczorną modlimy się do św. Józefa. W poniedziałek na godz. 19.00 zapraszamy osoby, które chciałyby należeć do Bractwa św. Józefa na spotkanie organizacyjne.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czwartek o godz. 18:00 zamówiona przez Towarzystwo Przyjaciół WSD Świdnica. W piątek spowiedź od godz. 17.30. W sobotę o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańca i Msza św. wynagradzająca z okazji I soboty miesiąca, w tym dniu księża odwiedzą swoich chorych.
 6. W dniach 14-28 lipca 2019 r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Europy. W programie m.in.
  La Salette, Lourdes, Fatima, Santiago de Compostela, Saragossa. Koszt pielgrzymki 1500 zł + 530 euro. Plan pielgrzymki wywieszony w gablocie. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej (najlepiej bezpośrednio u ks. Proboszcza, który będzie duchowym opiekunem pielgrzymki).
 7. Trwa zbiórka złota na korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus z obrazu Białokamieńskiej Pani. Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory odpowiedzieli na apel.
 8. W naszym kościele znajduje się puszka na jałmużnę wielkopostną. Składana do niej jałmużna wielkopostna posłuży na zakup żywności dla najbardziej potrzebujących.
 9. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, będzie można po każdej Mszy św. do południa zjeść ciastko i wypić kawę
  w naszym Domu Parafialnym. Zapraszamy.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, „l’Osservatore Romano”, „Apostolstwo chorych”. Do nabycia także paschaliki „Caritas” na stół wielkanocny.
 11. Dnia 12 kwietnia odbędzie się II Wałbrzyska Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się ona Mszą św. o godz. 20.00
  w naszym kościele. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

 

 1. Zaproszenie Biskupa Świdnickiego do udziału we Mszy Św. „papieskiej”
  w Wałbrzychu, 6 IV 2019 r.

Drodzy bracia kapłani, umiłowani mieszkańcy Wałbrzycha!

            Po raz piętnasty w Wałbrzychu, w największym mieście naszej diecezji, będziemy uroczyście obchodzić rocznicę odejścia św. Jana Pawła II do wieczności. Ciesząc jego wyniesieniem do chwały ołtarzy potrzebujemy nadal wracać do wspaniałego dziedzictwa, które nam pozostawił wielki Polak i zarazem wielki Pasterz Kościoła powszechnego.

           Zapraszam wszystkich mieszkańców diecezji świdnickiej a przede wszystkim drogich Wałbrzyszan do licznego udziału w transmitowanej przez Telewizję Trwam i Radio Maryja  Eucharystii z racji 14. rocznicy śmierci naszego Papieża. Msza Św. będzie sprawowana na stadionie na Białym Kamieniu w Wałbrzychu, w sobotę 6 kwietnia, o godz. 15.00. Będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi Jego Eminencja, ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz, najbliższy świadek świętości św. Jana Pawła II.

W roku piętnastolecia istnienia naszej diecezji będziemy dziękować Panu Bogu za Jego łaskawość dla nas i wypraszać Jego błogosławieństwo dla diecezji, dla miasta Wałbrzycha, dla Ojczyzny, Europy i świata.

W nadziei na liczny nasz udział w tym wyjątkowym w skali Polski i świata, modlitewnym spotkaniu z serca błogosławię.

Wasz Biskup

+ Ignacy Dec

Zarządzenie

Powyższy komunikat Biskupa Świdnickiego należy odczytać podczas wszystkich Mszy Św. w niedzielę 31 marca br. we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji świdnickiej.

+Adam Bałabuch

Wikariusz Generalny

 

 1. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odszedł śp. Henryk Przybyłek. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…