Ogłoszenia parafialne (5 listopada 2017 r.)

1. Przeżywamy XXXI Niedzielę zwykłą – pierwszą niedzielę listopada. Na zakończenie mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu (za naszych zmarłych). W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: w czwartek św. Poświęcenia Bazyliki na Lateranie (Matki i Głowy Wszystkich Kościołów); w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w sobotę wspomnienie św. Marcina z Tours (Święto Niepodległości).
  2. Do 8 listopada, osoby które pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych (choćby tylko w myśli), mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Codziennie do 8 listopada w kaplicy na cmentarzu o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia za naszych zmarłych. Do 11 listopada o godz. 17.30 w naszej parafii nabożeństwo wypominkowe. Dziś o 17.30 na nabożeństwie wypominkowym będą odczytane kartki bez wydrukowanej daty.
  3. Na remont dachu naszej świątyni w minioną niedzielę zebrano od darczyńców anonimowych: 50 zł, 100zł, 100 zł, 200 zł. Razem: 450 zł. Państwo Budzynowie 200zł, Państwo Sordej 200zł, Państwo Jamróg 200 zł, Państwo Platowie 100 zł, Państwo Charczuk 100 zł, Pani Włochal 100 zł, Pan Smakowski 100 zł. Razem: 1000 zł. Taca z zeszłej niedzieli wyniosła 4.400,99 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  4. W piątek 10 listopada spotkanie ogólne dla kandydatów do bierzmowania z III klas gimnazjum. Przypominamy, że spotkanie rozpoczyna się mszą św. o godz. 18.00.
  5. W środę po mszy św. wieczornej spotkanie oazy dorosłych.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Do nabycia są także kalendarze parafialne na rok 2018. Do nabycia kalendarze parafialne w cenie 15 zł.
  7. Można jeszcze składać wypominki za zmarłych. Kartki wypominkowe składamy na tacę bądź przynosimy do zakrystii.
  8. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Stanisława Klonowska, Danuta Dydakow i Wiesław Dobrowolski: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…