Ogłoszenia parafialne (6 sierpnia 2017 r.) Niedziela Przemienienia Pańskiego

1. Przeżywamy Niedzielę Przemienienia Pańskiego.
    W kalendarzu liturgicznym: we wtorek wspomnienie św. Dominika; w środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – Patronki Europy; w czwartek święto św. Wawrzyńca; w piątek wspomnienie św. Klary.
  2. Na remont dachu naszej świątyni zebrano od darczyńców anonimowych: 100 zł, 100zł, 100zł, 1000 zł, 20 zł. Razem: 1320 zł. Państwo Budzyn 200 zł, Państwo Charczuk 200 zł. Taca z zeszłej niedzieli wyniosła 3.490,42 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. W najbliższym czasie zostanie zamówiona stalowa krata, która umożliwi codzienne wystawienie i adorację Najświętszego Sakramentu. Pod koniec miesiąca zostaną w tym celu zrobione dwa nowe klęczniki z siedziskami.
  3. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Wilna, która odbędzie się w dniach od 10-14 października br. Osoby chętne prosimy o niezwlekanie z zapisem, gdyż w przypadku braku chętnych, pielgrzymka nie dojdzie do skutku. Koszt 590 zł i 65 euro. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Jednocześnie informujemy, że nie będziemy organizować wyjazdu do Częstochowy na 9 sierpnia, z powodu małej frekwencji.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
  5. Dnia 10 września, wcześniej niż w ubiegłych latach nasza parafia organizuje festyn parafialny, związany z urodzinami Matki Bożej. Zwracamy się z prośbą do potencjalnych sponsorów o wsparcie tego wydarzenia. W związku z tym ogłaszamy zbiórkę na loterię fantową, która odbędzie się w czasie festynu. Fanty można przynosić do zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

1. Zaproszenie Biskupa Świdnickiego w związku z zakończeniem XIV Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę

Umiłowani Diecezjanie,

od kilku dni na Jasną Górę zmierza XIV Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej. Kilkaset osób, w sześciu grupach, reprezentujących różne rejony naszej diecezji, przybliża się do celu swojej drogi. Już we wtorek, 8 sierpnia, w obecności naszych pielgrzymów przed wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej poprowadzę o godz. 21.00 Apel Jasnogórski powierzając pątników i całą naszą diecezję Królowej Polski. W środę, 9 sierpnia, o godz. 7.30 rozpocznie się oficjalne i uroczyste powitanie pieszej pielgrzymki świdnickiej na jasnogórskich wałach.  Następnie o godz. 9.00 sprawowana będzie Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu podczas której podziękujemy Bogu za przyczyną Jasnogórskiej Pani za wszelkie duchowe owoce tegorocznego pielgrzymowania.

Drodzy Siostry i Bracia, zwracam się z apelem i zarazem z zaproszeniem do wszystkich duszpasterzy i diecezjan o włączenie się w uroczyste zakończenie tegorocznej pieszej pielgrzymki. Przybądźcie proszę do Częstochowy organizując wyjazd dla duchowych uczestników pieszej pielgrzymki a także zachęcając wszystkich diecezjan by dane nam było wspólnie modlić się w duchowej stolicy naszej Ojczyzny. Potraktujmy naszą drogę na Jasną Górę i spotkanie z pieszymi pątnikami, jako naszą diecezjalną pielgrzymkę do Tronu Matki Boskiej Częstochowskiej.

Licząc na Waszą obecność i wspólną modlitwę w naszym narodowym sanktuarium wszystkich polecam Najlepszej z Matek i udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

+ Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

1. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odszedł śp. Stanisław Ciółkowski: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.