|

Ogłoszenia parafialne 8. 07 2018

1. Przeżywamy XIV Niedzielę Zwykłą. Serdecznie witamy gości naszej parafii i zachęcamy do uczestnictwa w naszym życiu liturgicznym. W kalendarzu liturgicznym: w środę święto św. Benedykta, opata, patrona Europy, w czwartek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, w piątek świętych Andrzeja Świerada i Benedykta pustelników. Wszystkim tygodniowym solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia. W lipcu oddajemy szczególną cześć Najdroższej Krwi Chrystusa, zapłaty naszego zbawienia, odmawiając Litanię do Krwi Chrystusa na zakończenie mszy świętych wieczornych.

1a. W najbliższym tygodniu odprawimy następujące msze św. wotywne:

– poniedziałek rano i wieczorem msza św. z formularza o św. Jerzym Męczenniku

– wtorek rano msza św. z formularza o św. Antonim, wieczorem o św. Józefie

– czwartek wieczorem msza św. z formularza o Duchu Świętym

2. Z wyprzedzeniem informujemy, że dnia 9. września w naszej parafii zostanie zorganizowany festyn rodzinny z okazji urodzin Matki Bożej. W związku z tym zwracamy się do potencjalnych sponsorów o wsparcie naszego parafialnego święta, o fundowanie fantów na loterię fantową. Osoby, które zechciałyby zanieść w imieniu parafii pismo z prośbą o wsparcie do konkretnych instytucji, prosimy o zabranie pisma, które pod chórem rozdają przedstawiciele naszej Rady Parafialnej.

3. W najbliższy piątek 13. lipca nabożeństwo fatimskie z różańcem fatimskim oraz procesją z figurą na zakończenie nabożeństwa. Nabożeństwo rozpocznie się Mszą św. o godz. 18:00, przynosimy ze sobą świece.

4. Dziękujemy mieszkańcom ulicy Piaskowej, którzy zainteresowali się złym zachowaniem dzieci z tejże ulicy i poinformowali wczoraj Straż Miejską o ich skandalicznym zachowaniu na terenie należącym do parafii. Równocześnie apelujemy, aby rodzice dzieci z ulicy Piaskowej pilnowali swoich pociech, ponieważ kolejna taka sytuacja zakończy się interwencją służb mundurowych w domach.

5. Dnia 30. lipca po raz kolejny wyrusza Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Grupa Wałbrzyska rozpoczyna swoje pielgrzymowanie Mszą Świętą o godz. 10.00 w kościele Aniołów Stróżów. Osoby, które chciałyby udać się pieszo do Częstochowy prosimy o kontakt z ks. Mateuszem. W zakrystii można zapisać się także do grupy duchowego uczestnictwa, która w trakcie trwania pielgrzymki będzie się modliła za pielgrzymów.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

7. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Janusz Staręga i Waldemar Kiec: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…