Pielgrzymka: Wilno – Sanktuaria Północnej Polski i Podlasia

Wilno, Troki, Studziennicza, Sokółka, Święta Woda, Białystok, Gietrzwałd, Świeta Lipka,  Warszawa

 TERMIN:  10 – 14 PAŹDZIERNIK  2017 r.

1 dz.wt. Wyjazd z Wałbrzycha w godzinach wieczornych godz 22.  Przejazd nocny.

2 dz. śr.   W godzinach rannych przyjazd do Gietrzwałdu (jedyne miejsce objawień Matki Bożej w Polsce uznane przez Kościół).Przejazd do Świętej Lipki (najpiękniejszy barokowy kościół w północnej Polsce), udział w koncercie organowym. Obiadokolacja i nocleg w Sejnach.

3 dz. czw. Po śniadaniu wyjazd do Wilna, w drodze zatrzymujemy się w Trokach gdzie znajduje się słynny zamek Witolda.  Przejazd do Wilna (zatrzymujemy się w Ponarach gdzie w czasie II wojny światowej zamordowano około 100 tys osób). Zwiedzanie miasta (panorama z góry Trzech Krzyży, sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej, spacer po Starym Mieście). Obiadokolacja i nocleg.

4 dz. pt. Śniadanie. Zwiedzanie Wilna z przewodnikiem miejscowym. Nawiedzimy kościoły: Św. Piotra i Pawła, Zaułek Bernardyński, Katedrę, Św. Anny i Teresy, prawosławny kościół Św. Ducha, miejsce pobytu Sw Faustyny, chwila zadumy na cmentarzu na Rossie. Czas wolny na Starówce,. Obiadokolacja  i nocleg w Wilnie

5 dz. sb.  Po śniadaniu wyjazd do Białegostoku, w drodze zwiedzamy Sanktuarium Maryjne w Studzienniczej. Przejazd do Sokółki ( w drodze jeśli czas pozwoli nawiedzenie znanego sanktuarium w Różanymstoku) i nawiedzenie kościoła z Cudem Eucharystycznym. Zwiedzamy też Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej z Górą Krzyży w Swiętej Wodzie. Obiadokolacja i nocleg w Białymstoku.

6 dz.ndz. Po śniadaniu nawiedzamy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego z grobem Błogosławionego Michała Sopoćki w Białymstoku. Wyjazd w droge powrotną przez Warszawe. W Warszawie zatrzymujemy się przy grobie Błogosławionego
Ks Jerzego Popiełuszki.  Przyjazd do Wałbrzycha około  godz. 22,00.

 

CENA: 590 zł + 65 Euro ( płatne w autokarze )

CENA OBEJMUJE:

  • przejazd autokarem lux (klimatyzacja, barek, video)
  • 2 noclegi w Polsce (hotel – pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami)
  • 2 noclegi w Wilnie (hotel – pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami)
  • 4 śniadania
  • 4 obiadokolacje
  • opieka pilota-przewodnika na trasie
  • przewodnik w Wilnie
  • ubezpieczenie NW i KL

 

W każdym dniu pielgrzymki Msza Św.

 

Informacje i zapisy w parafii św. Jerzego i MB Różańcowej –  tel 74 84 772 80

 

Pielgrzymka organizowana jest przez:

Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne Elżbieta E. Kot

NMP 1 | 59-220 Legnica | tel.: 76 722 31 00 | tel./fax: 76 852 54 56

www.elzbieta.com.pl | biuro@elzbieta.com.pl