|

Środa Popielcowa i Procesja Pokutna 26.02.2020r.

Pierwszy raz w naszej parafii (i naszym mieście) odbyła się pokutna procesja w Środę Popielcową, nawiązująca do rzymskiej tradycji kościołów stacyjnych i wprowadziła nas w surową atmosferę Wielkiego Postu.

Świętej liturgii przewodniczył ks. Jarek, który w homilii zwrócił uwagę na bogactwo symboliki Wielkiego Postu i praktyczne aspekty uczynków pokutnych, dzięki którym możemy odnowić naszą przyjaźń z Bogiem, a także zaznaczył, iż „przez dzisiejszą procesję możemy śmiało powiedzieć, że nasz kościół parafialny stał się „Małym Rzymem”, gdzie w łączności z Apostołami i Papieżem, podjęliśmy się publicznej formy pokuty, jaką była procesja poprzedzająca Najświętszą Ofiarę”.

Wykorzystajmy ten święty okres pokuty na dobre przygotowanie naszych sumień i serc na spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem, pragnącym wyrwać nas z ciemności grzechu i śmierci, i dać nowe życie.