Ogłoszenia Duszpasterskie na 30. niedzielę zwykłą 23. 10. 2016

1. Dzisiaj po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na Misje
  2. Od dzisiaj na stoliku wyłożone są kartki na wypominki. Kartki mają wydrukowane daty. Prosimy wybierać takie daty, które najbardziej odpowiadają rodzinie i w miarę możliwości przyjść całą rodziną na nabożeństwo, które będzie się odbywać w danym dniu o godz. 17.30. Wypominki składamy na tacy w kopertach bądź przynosimy do zakrystii, lub kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
  3. Tydzień temu zebraliśmy do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia 930zł. Bóg Zapłać
  4. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30, nabożeństwa w tygodniu według stałego porządku. Różaniec dla dzieci jest w poniedziałek, środę i piątek. Prosimy, by grupy parafialne w inne dni podjęły także rozważania i modlitwę podczas nabożeństwa.
  5. Informujemy, że Msza św. 1. listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu będzie odprawiona o godz. 12.00, a po niej procesja na cmentarz i możliwość poświęcenia grobów. W Dzień Zaduszny Msze święte tylko w kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00
  6. Informujemy, że zgodnie z Ustawą o cmentarzach i chowaniu zmarłych z dnia 31. stycznia 1959 z późniejszymi zmianami i zawartym w nim artykule 7, punkt 2. groby nieopłacane, czyli nie prolongowane, przechodzą pod dyspozycję Zarządu Cmentarza i można je zlikwidować na rzecz ponownego pochówku. Ponieważ na naszym cmentarzu parafialnym istnieje ponad 1000 grobów, których ważność już dawno upłynęła, prosimy o uregulowanie prolongaty grobów swoich bliskich. Pełna lista grobów nieopłaconych a także grobów, których ważność upływa w tym roku kalendarzowym, znajduje się TUTAJ: groby-zadluzone-pdf (kliknij), u grabarza, który może ją udostępnić od poniedziałku do piątku od godz. 7.00 do 15.00 oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania. Opłat za grób dokonujemy tylko w kancelarii parafialnej.
  7. Trwają prace remontowe na wieży kościoła. Ofiarę na ten cel złożyli
  8. Puton Ewa z Zieleńca 200zł
  9. Ofiarodawcy anonimowi złożyli: 100zł, Bóg zapłać
  10. Instytut Jana Pawła II zaprasza na konferencję w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju 29 października o godz. 11.00: „Pokój Tobie, Polsko, Moja Ojczyzno”. Dokładne informacje w gablocie
  11. W dniach 5-6 listopada w Aqua Zdroju odbędą się III Rekolekcje Diecezjalne. Zapisy do 28. października i szczegółowe informacje na stronie Diecezji Świdnickiej.
  12. Są do nabycia nowe numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli
  13. W dniach od 29. kwietnia do 7. maja 2017 jest organizowana pielgrzymka na Bałkany: Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Medjugorie oraz wiele innych. Koszt łączny to 1800zł. Szczegółowy plan jest dostępny w zakrystii, więcej informacji udziela ks. Mateusz.
  14. Wszystkim parafianom i miłym gościom życzymy przyjemnego tygodnia, dziękujemy za ofiary złożone na bieżące potrzeby naszej parafii. Życzymy przyjemnego i ciepłego tygodnia w szkole, pracy i podczas wypoczynku.