PIELGRZYMKA NA BAŁKANY

PIELGRZYMKA NA BAŁKANY

CHORWACJA-MEDJUGORIE-BOŚNIA I HERCEGOWINA

medjugorie

(zdjęcie z: atstravel.pl)

29.04.2017 do 07.05.2017 CENA: 800 ZŁ + 250 EURO

1 dzień (29.04.2017) – wyjazd w godzinach wieczornych. Przejazd do Chorwacji na Rivierę Makarską

2 dzień (30.04.2017)- Przyjazd w okolice Drvenika, zakwaterowanie, czas wolny, obiadokolacja nocleg.

3 dzień (01.05.2017) – Śniadanie. Wycieczka do stolicy Dalmacji – Splitu. Zwiedzanie miasta m.in.: ruiny Pałacu Dioklecjana (Jedyny na świecie pałac antyczny, który stał się miastem.), Katedra św. Duja (Dawne mauzoleum cesarza Dioklecjana.), stary, gotycki ratusz. Czas wolny. Spacer na wzgórze Marjan – panorama miasta. Następnie przejazd do Trogiru. Zwiedzanie: Katedra św. Wawrzyńca (Zbudowana na ruinach kościoła zniszczonego przez Saracenów w 1123 roku. Jej budowę rozpoczęto w roku 1193. Obok katedry znajduje się dzwonnica z XIX wieku.), Brama Lądowa (XVII – wieczna brama do Starego Miasta, przebudowana w XVI wieku, w jasnym kamieniu. Na gzymsie nad łukiem znajduje się lew św. Marka, a ponad nim figura Jana z Trogiru – patrona miasta.), Brama Morska (Brama z 1593 roku, zamyka od południa główny trakt na Starym Mieście). Przejazd do Drvenika, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień (02.05.2017) – Śniadanie. Czas wolny do dyspozycji uczestników. Obiadokolacja, nocleg.

5 dzień (03.05.2017) – Śniadanie. Przejazd do Dubrovnika, zwanego „Perłą Chorwacji”. Zwiedzanie miasta m.in.: Brama Pile (Pochodząca z 1471 roku, poprzedzona zwodzonym mostem, który w dawnych czasach codziennie był na noc podnoszony. W niszy bramy, nad wejściem znajduje się rzeźba św. Błażeja – patrona miasta.), Klasztor Franciszkanów wraz z XIV – wieczna Apteką (uznana za najstarsza w Europie, funkcjonująca od 1317 roku.), Katedra (Podobno pierwotną świątynię z XII wieku ufundował Ryszard Lwie Serce z wdzięczności dla obywateli Raguzy, którzy uratowali Jego z katastrofy statku podczas powrotu z wyprawy krzyżowej.), Mury Miejskie (za dodatkowa opłatą), spacer słynna ulicą Stradun. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień (04.05.2017) – Śniadanie. Przejazd do Bośni i Hercegowiny: Medjugorie – Sanktuarium Królowej Pokoju. Przejazd do Mostaru – Stare Miasto oraz Stary Most (Zbudowany za czasów osmańskich w II poł. XVI wieku. Przez wieki był symbolem pojednania wschodu z zachodem. Symbol ten celowo zniszczyła chorwacka armia podczas Wojny Bośniackiej 09.11.1993 roku. Zaraz po wojnie, w 1995 roku przy wsparciu UNESCO i Banku Światowego, podjęto odbudowę mostu. Oficjalne otwarcie miało miejsce w 2004 roku. Zgodnie z tradycją młodzieńcy skaczą z niego do rzeki dla udowodnienia swojej męskości.). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień (05.05.2017) – Śniadanie. Fish picnic – spływ deltą rzeki Neretwa  (świeże, pieczone ryby, rakija, wino, muzyka, tańce i zabawa). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień (06.05.2017) – Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd do Plitwickich Jezior – zwiedzanie Rezerwatu Przyrody (ok. 4 – 6 godz.) z unikalnym, kaskadowym układem błękitnych jezior, spacer po parku, przeprawa statkiem. Wyjazd do Polski.

9 dzień (07.05.2017) –  Zakończenie pielgrzymki w godzinach południowych.

CENA ZAWIERA:
  • przejazd autokarem lux (klimatyzacja, video/dvd, WC, barek),
  • 6 noclegów w pokojach 2, 3 ,4 osobowych z łazienkami
  • wyżywienie HB –  śniadania i  obiadokolacje
  • opiekę pilota, przewodnika i duszpasterza (ks. Mateusz Hajder)
  • ubezpieczenie KL, NNW,
  • opłaty miejscowe, klimatyczne, registracyjne oraz podatek VAT.
  • przejazdy metrem, opłaty za wjazdy do miast, przewodników lokalnych, opłaty miejscowe.
CENA NIE ZAWIERA:
  • sprzątania pokoi podczas pobytu,
  • świadczeń nie wymienionych w ofercie.

 

Program do wydruku: pielgrzymka-na-balkany