Ogłoszenia parafialne (01 grudnia 2019 r.)

1. Przeżywamy I niedzielę Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Na zakończenie Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Franciszka Ksawerego; w piątek św. Mikołaja; w sobotę św. Ambrożego. Dzisiaj na wszystkich Mszach św. będą święcone opłatki na stół wigilijny. Będzie je można następnie nabyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Świece Caritas do nabycia w zakrystii w cenie 12 zł duża i 6 zł mała.
  2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12:00 siedmiu naszych ministrantów zostanie uroczyście ustanowionych lektorami. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji nowych lektorów.
  3. Dziś również w Domu Parafialnym odbędzie się kiermasz przedświąteczny stroików i ozdób choinkowych wykonanych przez nasze Seniorki. W ramach kiermaszu odbędzie się także degustacja potraw na stół wigilijny, przygotowana przez Hotel Maria oraz z racji pierwszej niedzieli miesiąca możliwość zjedzenia ciastka i wypicia kawy.
  4. Dzisiaj o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych.
  5. W tym tygodniu przypada pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo do Przeczystego Serca Św. Józefa w środę przed Mszą św. wieczorną. Msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne
    w czwartek o godz. 18:00 zamówiona przez Towarzystwo Przyjaciół WSD Świdnica. W piątek spowiedź od godz. 17.30.
    W sobotę o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańca i Msza św. wynagradzająca z okazji I soboty miesiąca. Księża w tym dniu odwiedzą chorych.
  6. Powstała Nowa Róża Różańcowa św. Filomeny, patronki Żywego Różańca. Róża ta będzie się modlić za dzieci i młodzież naszej parafii.
  7. Próby scholi dziecięcej odbywają się w poniedziałki o godz. 16:30 oraz w soboty o godz. 10:00. W dalszym ciągu zapraszamy nowe osoby, które chciałyby śpiewać na chwałę Panu Bogu. W przyszłą sobotę, z racji I soboty miesiąca, nie będzie próby scholi.
  8. Dnia 6 grudnia o godz. 16:00 po raz kolejny w naszym kościele będziemy gościć św. Mikołaja. Spotkanie jak co roku organizuje Rada Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień-Konradów.
  9. W sobotę 7 grudnia o godz. 16:00 spotkanie dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do bierzmowanie. Spotkanie to będzie miało miejsce w kościele.
  10. Za tydzień w niedzielę 8 grudnia o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza św. trydencka. Osoby, które nie chcą uczestniczyć w Mszy św. sprawowanej wg starszej formy rytu rzymskiego prosimy o wybranie innej godziny. Jednocześnie przypominamy, że Msze św. trydenckie odprawiane są raz w miesiącu w naszym kościele. Harmonogram tych Mszy jest wywieszony
    w gablocie.
  11. W poniedziałek gimnastyka dla seniorów. W środę i w piątek o godz. 10:00 spotkanie w ramach Klubu Seniora.
  12. Dział Pieczy Zastępczej zaprasza wszystkim zainteresowanych do udziału w szkoleniu na niezawodowe rodziny zastępcze. Kurs rozpoczyna się 17.01.2020 r. Więcej informacji można uzyskać podczas dzisiejszego Kiermaszu Świątecznego w Domu Parafialnym.
  13. W ubiegłą niedzielę od darczyńców indywidualnych na remont Kościoła zebraliśmy razem 700 zł. Taca z zeszłej niedzieli wyniosła 4356,35 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom wspierającym remont naszej Świątyni.
  14. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  15. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Bronisława Dyszy, Tadeusz Wyrzyński, Sławomir Tylman, Marcin Ślebioda. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…