Ogłoszenia parafialne (08 grudnia 2019 r.)

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w piątek św. Łucji, w sobotę św. Jana od Krzyża. Przypominamy, że w zakrystii lub kancelarii można nabyć opłatki oraz świece Caritas (duże 12 zł, małe 5zł). W ostatnim czasie zostaliśmy poinformowani, że grupa młodych ludzi (wysłanych podobno przez nas) chodzi po domach z opłatkami parafialnymi. Informujemy więc, że nie wysyłaliśmy w tym celu żadnych osób. Do nabycia są także kalendarze parafialne w cenie 10 zł.
  2. W dniach 6-7 grudnia w wybranych sklepach (Biedronkach) odbyła się zbiórka żywności Caritas „Tak. Pomagam!”. Bardzo dziękujemy wolontariuszom z naszej parafii, którzy ofiarnie zaangażowali się w tę akcję, stojąc przez dwa dni w Biedronce przy ul. Szczawieńskiej. Zebrana żywność zostanie przekazana najbardziej potrzebującym.
  3. Dzisiaj na Mszy o godz. 10:30 będą poświęcone i rozdawane książeczki i różańce dla dzieci przygotowujących się do
    I Komunii Świętej.
  4. W przyszłą niedzielę 15 grudnia w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Wojciech Drab, proboszcz parafii św. Mikołaja w Doboszowicach i diecezjalny egzorcysta.
  5. Próby scholi dziecięcej odbywają się w poniedziałki o godz. 16:30 oraz w soboty o godz. 10:00. W dalszym ciągu zapraszamy nowe osoby, które chciałyby śpiewać na chwałę Panu Bogu.
  6. Dzisiaj o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza św. trydencka. Osoby, które nie chcą uczestniczyć w Mszy św. sprawowanej wg starszej formy rytu rzymskiego prosimy o wybranie innej godziny.
  7. W dniach 13-15 grudnia 2019 r. Siostry Elżbietanki zapraszają na spotkanie dla młodzieży powyżej 15-go roku życia. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  8. W poniedziałek gimnastyka dla seniorów.
  9. W przyszłą niedzielę o godz. 10:30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich sponsorów i osób zaangażowanych w parafialny festyn.
  10. W poczuciu solidarności z Kościołem za wschodnią granicą Polski przeżywamy dzisiaj Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, który wspieramy naszymi modlitwami oraz ofiarami, zbieranymi do puszek pod chórem.
  11. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  12. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Emilia Wawrów i Józef Domaradzki. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…