Ogłoszenia parafialne (03 października 2021 r.)

 1. Dziś przeżywamy XXVII niedzielę zwykłą – pierwszą niedzielę miesiąca. Po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, we wtorek św. Faustyny Kowalskiej, w czwartek uroczystość NMP Różańcowej.
 2. W ubiegłą niedziele taca przeznaczona na prace remontowe wyniosła 3487,22 zł. Od darczyńców indywidualnych otrzymaliśmy 300 zł. Dziękujemy za wsparcie naszych remontów.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czwartek o godz. 18:00 zamówiona przez Towarzystwo Przyjaciół WSD Świdnica
 4. Rozpoczęliśmy miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:15. W związku z tym nowenna pompejańska, która trwa do 6 października, będzie odprawiana w ramach nabożeństwa różańcowego
  (I część) i po Mszy św.(II część). Dlatego trzecią część różańca w ramach nowenny będziemy odmawiać indywidualnie.
 5. We wtorek, 05 października o godz. 18:45 spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.
 6. Dnia 7 października będziemy przeżywać nasz parafialny odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. W tym roku dodatkowo będzie to jubileusz 50-lecia nadania tego tytułu naszemu kościołowi i parafii. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Marka Mendyka będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17:00. W tym dniu różaniec odprawimy o godz. 16:00. Podczas uroczystość w procesji z darami zostaną przyniesione korony dla Matki Bożej, wykonane z waszego złota.
 7. W związku z odpustem kancelaria parafialna w czwartek, 07 października, będzie nieczynna.
 8. W przyszły piątek 08 października o godzinie 17:00 zaczynamy pocovidowe spotkania dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Spotkanie odbędzie się w sali Domu Parafialnego. Na to spotkanie zapraszamy dzieci, które chciałyby miło i twórczo spędzić czas, a przede wszystkim bardziej zaprzyjaźnić się z Panem Bogiem.
 9. Od 11 października w naszej parafii rozpoczynamy cykl katechez dla dorosłych. Będą się one odbywały w każdy drugi poniedziałek miesiąca o godz. 17:00 w Domu Parafialnym. Temat I katechezy: „I nie wódź nas na pokuszenie”. Czy Bóg nas kusi – jak poprawnie rozumieć treść 6 prośby „Ojcze nasz”?
 10. Fundacja św. Jerzego prowadzi specjalistyczne porady psychoterapeutyczne dla osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności za pomocą komunikatorów internetowych, telefonicznie oraz stacjonarnie na terenie województwa dolnośląskiego. Projekt finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych.
 11. W sobotę o godz. 10:00 spotkanie Scholi Dziecięcej. Dzieci, które nie są członkami scholi, a chciałyby w niej śpiewać również zapraszamy na spotkanie.
 12. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, co roku obejmuje swoją opieką blisko dwa tysiące zdolnych uczniów i studentów z niezamożnych rodzin, z wiosek i małych miejscowości całej Polski. Za tydzień w XXI Dzień Papieski w naszym kraju podczas kwesty przy kościołach i w miejscach publicznych zbierane są ofiary na ten cel. List w tej sprawie na naszej stronie internetowej.
 13. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Czesława Wojtanowska, Emil Warzecha. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…