Ogłoszenia parafialne (26 września 2021 r.)

 1. Dziś przeżywamy XXVI niedzielę zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, we wtorek św. Wacława, w środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w czwartek wspomnienie św. Hieronima, w piątek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w sobotę Świętych Aniołów Stróżów.
 2. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela miesiąca. Taca przeznaczona będzie na prace remontowe.
 3. Dzisiaj o godz. 16:00 pierwsze spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców przygotowujących się do I komunii św. Przypominamy, że do końca września trwają zapisy kandydatów do bierzmowania dla uczniów klas VIII szkoły podstawowej i starszych oraz dzieci do I Komunii św.
 4. Do 6 października trwa Nowenna Pompejańską w intencji parafian. Codziennie odmawiamy cały różaniec z przypisanymi modlitwami. Trwa także post w intencji parafian.
 5. W sobotę o godz. 10:00 spotkanie Scholi Dziecięcej. Dzieci, które nie są członkami scholi, a chciałyby w niej śpiewać również zapraszamy na spotkanie.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 17.30. W sobotę o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańca i Msza św. wynagradzająca z racji I soboty miesiąca. W tym dniu Ksiądz Jarosław odwiedzi chorych po wakacyjnej przerwie, ks. Artur swoich chorych odwiedzi 09 października. Chorych trzeba wcześniej zgłosić podobnie jak przed wakacjami.
 7. W najbliższą sobotę 02 października ks. Artur wraz z dziećmi komunijnymi wyjeżdża na pielgrzymkę Kraków-Wadowice-Kalwaria Zebrzydowska. Wyjazd o godz. 05:00. Koszt 70zł. Osoby chętne mogą zgłaszać się do ks. Artura.
 8. W piątek rozpoczynamy miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:15. W związku z tym nowenna pompejańska będzie odprawiana w ramach nabożeństwa różańcowego i dlatego trzecią część różańca w ramach nowenny będziemy odmawiać indywidualnie.
 9. Dnia 7 października będziemy przeżywać nasz parafialny odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. W tym roku dodatkowo będzie to jubileusz 50-lecia nadania tego tytułu naszemu kościołowi i parafii. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Marka Mendyka będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17:00. W tym dniu różaniec odprawimy o godz. 16:00.
 10. Fundacja św. Jerzego prowadzi specjalistyczne porady psychoterapeutyczne dla osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności za pomocą komunikatorów internetowych, telefonicznie oraz stacjonarnie na terenie województwa dolnośląskiego. Projekt finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych.
 11. Zajęcia dla Seniorów w poniedziałek o godz.10:00 w ramach zadania „Akademia bezpiecznego Seniora” Aktywni+. Temat spotkania: Zajęcia plastyczne i rękodzielnicze – efektowne dekoracje.
 12. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Piotr Niezgoda, Marianna Duszyńska. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…