Ogłoszenia parafialne (09 kwietnia 2017 r.)

 

1. Przeżywamy VI niedzielę Wielkiego Postu – Niedzielę Męki Pańskiej (Palmową), którą rozpoczynamy Wielki Tydzień. W tym tygodniu msze św. od poniedziałku do środy o godz. 7.00 i 18.00. W czwartek mszy św. porannej nie będzie. Wieczorem tego dnia rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne. Porządek Liturgiczny tego świętego czasu wygląda następująco:

Wielki Czwartek:

Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. Okazja do spowiedzi po Mszy św.

Wielki Piątek:

W tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy św. W tym dniu obowiązuje ścisły post. Od godz. 9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w Ołtarzu Adoracji. O godz. 15.00 Droga Krzyżowa, po której odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia na rozpoczęcie Nowenny przed Świętem Miłosierdzia. O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. Po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie do godz. 22.00. Okazja do spowiedzi od godz. 21.00.

Wielka Sobota:

W tym dniu, w którym wspominamy zstąpienie Chrystusa do Otchłani (Piekieł) również nie sprawuje się Eucharystii. Adoracja przy Bożym Grobie od godz. 9.00. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 10.00 do 13.00 co pół godziny oraz o godz. 14.00 i 15.00.

Wielka Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:

Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00, po której nastąpi procesja rezurekcyjna. Na tę najważniejszą Mszę św. roku liturgicznego zabieramy ze sobą świece. W dzień Zmartwychwstania Pańskiego msze św. wg porządku niedzielnego. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w najważniejszych świętach naszej wiary.

2. Nasza parafia złożyła projekt na dofinansowanie z Wałbrzyskiego Funduszu Partycypacyjnego drogi i parkingu na nasz cmentarz. Kończy się czas głosowania (15 kwietnia). Prosimy osoby które jeszcze nie zagłosowały o oddawanie głosu na nasz projekt oraz projekt dotyczący szkoły specjalnej.

3. Ostanie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.30. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dziś o 16.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej

4. Darmowe porady prawne w naszej parafii odbywają się w każdy wtorek
o 17.00 w salce na plebanii. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko we wtorek.

5. Informujemy, że zgodnie z Ustawą o cmentarzach z 1959 r., groby nieopłacane, przechodzą pod dyspozycję Zarządu Cmentarza i można je zlikwidować na rzecz ponownego pochówku. Ponieważ na naszym cmentarzu parafialnym istnieje ponad 1000 grobów, których ważność już dawno upłynęła, prosimy o uregulowanie prolongaty grobów swoich bliskich. Pełna lista grobów nieopłaconych znajduje się u Pana Grabarza oraz w kancelarii parafialnej. Opłat za grób dokonujemy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Jednocześnie informujemy, że decyzją Zarządu Cmentarza w okresie wielkanocnym (do Zesłania Ducha Świętego) cena grobowca zostaje zmniejszona z 8000 do 6500 zł.

6. Do nabycia są świece Caritas, „Paschaliki” na stół wielkanocny w cenie 5 zł.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

8. Dnia 20 kwietnia w czwartek nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Legnicy, do kościoła św. Jacka, miejsca „cudu eucharystycznego”. Wyjazd ok. godz. 16.00, w programie oprócz mszy św. w kościele św. Jacka, nawiedzenie katedry legnickiej i modlitwa przy grobie pierwszego biskupa legnickiego śp. Bpa Tadeusza Rybaka. Koszt ok. 30 zł. Zapisy w zakrystii do końca tygodnia.