Ogłoszenia parafialne (15 sierpnia 2020 r.)

  1. Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu we wtorek wspomnienie św. Jacka, w piątek św. Bernarda z Clairvaux; w sobotę św. Piusa X.
  2. Od 14 sierpnia rozpoczęliśmy Nowennę Pompejańską w intencji parafian. Od tego dnia codziennie do 6. października będziemy odmawiać cały Różaniec wraz z przypisanymi modlitwami. Osoby, które nie mogą przyjść do kościoła zachęcamy do modlitwy w domu. W związku z nowenną rozpoczęliśmy także post w tej samej intencji. Choć lista jest już ułożona zachęcamy dalsze osoby do podjęcia tego trudu choćby przez jeden dzień.
  3. Trwa program dla Seniorów „Aktywni +”. W tym tygodniu spotkania będą odbywały się od poniedziałku do piątku, a poprowadzą je podobnie jak w lipcu Państwo Banasiowie z Lublina. Szczegóły w gablocie.
  4. Kancelaria parafialna jest czynna tylko w czwartki od godz.16:00-17:30.
  5. W niedzielę 22 sierpnia o godz. 18:00 zostanie odprawione, jak co miesiąc, nabożeństwo do św. Rity. Zachęcamy do pisania konkretnych próśb do św. Rity.
  6. W sobotę 28 sierpnia jest planowana pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Krzeszowie. W programie zwiedzanie sanktuarium, Msza św. także czas wolny na indywidualną modlitwę. Wyjazd o godz. 9:00. Koszt 20 zł. Chętni mogą zapisać się w zakrystii bądź kancelarii.
  7. W ubiegły czwartek staraniem członków Akcji Katolickiej został postawiony nowy dębowy Krzyż Misyjny, który zostanie poświęcony w jubileusz 50-lecia maryjnego tytułu naszego kościoła i parafii 7 października. Wszyscy zaangażowani w to dzieło, którym serdecznie dziękujemy, zostali wpisani do Kroniki Parafialnej.
  8. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odszedł śp. Marek Adamski. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…