Ogłoszenia parafialne (22 sierpnia 2021 r.)

  1. Dziś przeżywamy XXI niedzielę zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu we wtorek święto św. Bartłomieja Apostoła; w czwartek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej; w piątek wspomnienie św. Moniki; w sobotę wspomnienie św. Augustyna.
  2. Trwa Nowenna Pompejańską w intencji parafian. Od tego dnia codziennie do października będziemy odmawiać cały Różaniec wraz z przypisanymi modlitwami. Osoby, które nie mogą przyjść do kościoła zachęcamy do modlitwy w domu. Zachęcamy dalsze osoby do podjęcia postu w tej intencji choćby przez jeden dzień trwania nowenny.
  3. Trwa program dla Seniorów „Aktywni +”. W tym tygodniu spotkania będą odbywały się w poniedziałek i środę o godz. 10:00. Będzie to spotkanie z dietetykiem klinicznym a tematem będzie „ABC bezpieczeństwa zdrowotnego”. Informacja wyjątkowo na tablicy na zewnątrz kościoła.
  4. Kancelaria parafialna jest czynna tylko w czwartki od godz.16:00-17:30.
  5. Dzisiaj zostanie odprawione, jak co miesiąc, nabożeństwo do św. Rity. Zachęcamy do pisania konkretnych próśb do św. Rity.
  6. W sobotę 28 sierpnia jest planowana pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Krzeszowie. W programie zwiedzanie sanktuarium, Msza św. także czas wolny na indywidualną modlitwę. Wyjazd o godz. 9:00. Koszt 20 zł. Chętni mogą zapisać się w zakrystii bądź kancelarii.
  7. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odszedł śp. Marianna Banaszkiewicz, Jadwiga Kucharenko i Mirosław Podgórski. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…