Ogłoszenia parafialne 11. 06 2017

 

1. Przeżywamy Niedzielę Trójcy Przenajświętszej. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek wspomnienie św. Antoniego z Padwy; w środę bł. Michała Kozala;
w czwartek uroczystość Bożego Ciała; w sobotę św. Brata Alberta Chmielewskiego.

2. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30 połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, w czwartki po mszy wieczornej.

3. W dniu dzisiejszym w naszym mieście odbędzie się „Marsz dla Życia”. Początek o godz. 15.00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP na Piaskowej Górze. Szczegóły na plakacie i ulotkach pod chórem.

4. Dziś w ramach akcji „Zachowaj mogiłę dziada od zapomnienia”, pod naszym kościołem odbędzie się kwesta na rzecz ratowania mogił na Kresach Wschodnich.

5. Dziś nasza parafia gości Ks. Neoprezbitera Łukasza Basistego, który o godz. 12.00 odprawi mszę św. prymicyjną i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.

6. W tym tygodniu przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Od tego roku procesję Bożego Ciała organizujemy z parafią św. Rodziny. Uroczystość rozpoczniemy mszą św. o godz. 10.30 w kościele św. Rodziny, następnie przejdziemy do czterech ołtarzy, z których dwa ostatnie będą na terenie naszej parafii. Po procesji dla tych, którzy z różnych względów nie będą wcześniej na mszy św. zostanie odprawiona msza św. recytowana w kościele św. Jerzego. W tym dniu msze św. w naszej parafii o godz. 7.30; 9.00; po procesji (ok. 12.15) i o godz. 18.00.

7. W minionym tygodniu została przeprowadzona akcja sprzątania strychu w domu katechetycznym przy ul. Andresa 118. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to dzieło.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

9. Wyjątkowo za tydzień (zamiast w ostatnią niedzielę miesiąca), ze względu na rekolekcje dla egzorcystów, ks. Wojciech Drab odprawi o godz. 18.00 mszę św. i poprowadzi nabożeństwo z modlitwą o uwolnienie.

10. We wtorek 13. czerwca po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo fatimskie, przynosimy ze sobą świece.Po nabożeństwie natomiast w domu katechetycznym (ul. Andersa 118) spotkanie organizacyjne przed Bożym Ciałem. Zapraszamy wszystkich budujących ołtarze oraz innych funkcyjnych.

11. Zaproszenie Biskupa Świdnickiego na pielgrzymkę do Fatimy:

Drodzy Diecezjanie, w obecnym roku myśli i serca katolików na całym świecie szczególnie skierowane są ku Fatimie. Tam dokładanie przed stu laty Matka Boża za pośrednictwem trojga pastuszków przekazała dla świata niezwykłe orędzie. Chcemy w tej szczególnej dziejowej chwili razem jako wspólnota diecezjalna nawiedzić to wyjątkowe sanktuarium, które niezmiennie przyciąga pielgrzymów z całego świata. Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowe przygotowało dla nas na tę szczególną okazję dwie formy pielgrzymki: autokarową (22-31 X) wraz z nawiedzeniem m.in. sanktuarium w Lourdes) oraz lotniczą (26-28 X).

Szczegółowe informacje dotyczące obu pielgrzymek są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej naszej diecezji. Zapisy trwają do końca czerwca.

Powierzam wszystkich matczynemu wstawiennictwu Fatimskiej Pani i z serca błogosławię.

+ Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

1. Autokarowa Pielgrzymka do Fatimy na zakończenie Jubileuszu 100-lecia objawień Matki Bożej Fatimskiej i na zakończenie peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej w Diecezji Świdnickiej

Termin : 22-31.10.2017r.

2. Samolotowa Pielgrzymka do Fatimy z Ks. Bp. Ignacym Decem i Ks. Bp. Adamem Bałabuchem na zakończenie Jubileuszu 100-lecia objawień Matki Bożej Fatimskiej i na zakończenie peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej w Diecezji Świdnickiej

Termin: 26-28.10.2017r.

12. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszła śp. Maria Wrona: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.