Ogłoszenia parafialne (18 czerwca 2017 r.)

1. Przeżywamy XI Niedzielę Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, w ten dzień przypadają także imieniny siostry Benigny, naszej zakrystianki i Przełożonej Domu Elżbietanek przy ul. Piaskowej. Msza św. w intencji dostojnej solenizantki o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy. W środę Najświętszej Maryi Panny -Przyczyny Naszej Radości; w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (w ten dzień nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych); w sobotę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

2. W związku z oktawą Bożego Ciała do czwartku włącznie nabożeństwo czerwcowe będzie odprawiane na zakończenie mszy św. i połączone z procesją eucharystyczną. W pozostałe dni nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30, w czwartki po mszy wieczornej.

3. Dar dla Aleppo – to tytuł ekumenicznej akcji charytatywnej, która odbywa się na terenie naszej metropolii wrocławskiej. Katolicy, ewangelicy i prawosławni w ten sposób chcą pomóc ofiarom wojny w Syrii. Polega ona na zbieraniu funduszy na wsparcie dla szpitala św. Ludwika w syryjskim mieście Aleppo. Do wszystkich parafii naszej diecezji trafiły specjalne puszki, do których można składać ofiary. W diecezji świdnickiej zbiórka na ten cel odbędzie się za tydzień 25 czerwca.

Za tydzień również taca przeznaczona jest w całości na remont dachu naszego kościoła

4. W drugiej połowie września planujemy 3-4 dniową pielgrzymkę do Kalisza, Gietrzwałdu, św. Lipki, Sokółki, Wilna i Kowna. Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenia w zakrystii. W najbliższym czasie podamy szczegółowy program.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

6. Dziś (zamiast w ostatnią niedzielę miesiąca), ze względu na rekolekcje dla egzorcystów, ks. Wojciech Drab odprawi o godz. 18.00 mszę św. i poprowadzi nabożeństwo z modlitwą o uwolnienie.

7. Zaproszenie Biskupa Świdnickiego na pielgrzymkę do Fatimy:

Drodzy Diecezjanie, w obecnym roku myśli i serca katolików na całym świecie szczególnie skierowane są ku Fatimie. Tam dokładanie przed stu laty Matka Boża za pośrednictwem trojga pastuszków przekazała dla świata niezwykłe orędzie. Chcemy w tej szczególnej dziejowej chwili razem jako wspólnota diecezjalna nawiedzić to wyjątkowe sanktuarium, które niezmiennie przyciąga pielgrzymów z całego świata. Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowe przygotowało dla nas na tę szczególną okazję dwie formy pielgrzymki: autokarową (22-31 X) wraz z nawiedzeniem m.in. sanktuarium w Lourdes) oraz lotniczą (26-28 X).

Szczegółowe informacje dotyczące obu pielgrzymek są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej naszej diecezji. Zapisy trwają do końca czerwca.

Powierzam wszystkich matczynemu wstawiennictwu Fatimskiej Pani i z serca błogosławię.

+ Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

I. Autokarowa Pielgrzymka do Fatimy na zakończenie Jubileuszu 100-lecia objawień Matki Bożej Fatimskiej i na zakończenie peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej w Diecezji Świdnickiej

Termin : 22-31.10.2017r.

II. Samolotowa Pielgrzymka do Fatimy z Ks. Bp. Ignacym Decem i Ks. Bp. Adamem Bałabuchem na zakończenie Jubileuszu 100-lecia objawień Matki Bożej Fatimskiej i na zakończenie peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej w Diecezji Świdnickiej

Termin: 26-28.10.2017r.

8. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odszedł śp. Piotr Matusik: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.