Ogłoszenia parafialne (11 lipca 2021 r.)

  1. Dziś przeżywamy XV Niedziele Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, we wtorek św. Andrzeja Świerada i Benedykta, w czwartek św. Bonawentury, w piątek NMP z Góry Karmel
  2. We wtorek, 13 lipca nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy Mszą św. zbiorową o godz.18.00.
  3. Przypominamy, że lipcu i sierpniu kancelaria parafialna jest czynna tylko w czwartki w godzinach 16:00-17:30.
  4. W związku z otrzymaniem przez nas dotacji na odwodnienie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w przyszłą niedzielę będziemy zbierać na wkład własny. Przedstawiciele Rady Parafialnej będą stali pod chórem z puszkami. Z góry dziękujemy za zrozumienie i otwarte serca.
  5. Trwa program dla Seniorów „Aktywni +”. Spotkania odbywają się w Domu Parafialnym.
  1. Komunikat Biskupa Świdnickiego w związku z XVIII Pieszą Pielgrzymką Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę 1 – 8 sierpnia 2021 r.

Umiłowani Diecezjanie, w okresie wakacji tradycyjnie odbywają się w naszym kraju piesze pielgrzymki, w tym te najbardziej znane na Jasną Górę. Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego w tym roku możliwe jest zorganizowanie pieszej pielgrzymki w tradycyjnej formie, z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych. W pielgrzymce może wziąć udział 300 osób (do tego limitu nie wliczają się osoby w pełni zaczepione przeciw COVID-19 i posiadające zaświadczenie potwierdzające szczepienie). Pielgrzymka wyruszy z katedry świdnickiej 1 sierpnia br. po Mszy Świętej o godz. 8:30 i potrwa do dnia 8 sierpnia, kiedy to około godz. 13:00 pielgrzymi z naszej diecezji dotrą na wały jasnogórskie, gdzie będę na nich oczekiwał. Hasło tegorocznej pielgrzymki to słowa SPE SALVI – NADZIEJĄ ZBAWIENI, które pielgrzymi będą rozważać w czasie swoich rekolekcji w drodze, a patronować im będzie w sposób szczególny Święty Józef.

Zapraszam do wyruszenia na pielgrzymi szlak, a tych którzy nie mogą wyruszyć pieszo zachęcam do duchowego uczestnictwa w tzw. Grupie 7. Na czas owocnego przygotowania do XVIII Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę udzielam wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.

† Marek Mendyk

Biskup Świdnicki

 

  1. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Artur Matuła, Franciszka Dereń. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…