Ogłoszenia parafialne (13 sierpnia 2017 r.)

  1. Przeżywamy XIX Niedzielę zwykłą. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego; we wtorek uroczystość Wniebowzięcia NMP (w tym dniu obowiązuje niedzielny porządek mszy św. – jest to jedno ze świąt nakazanych); w czwartek wspomnienie św. Jacka Odrowąża.
  2. Dziś 13 sierpnia po mszy św. wieczornej o godz. 18.00 tradycyjne nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła.
  3. W uroczystość Wniebowzięcia NMP tradycyjnie święcimy zioła i kwiaty. Członkowie Żywego Różańca mą w tym dniu uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Taca w całej diecezji jest przeznaczona na budowę i rozbudowę nowych kościołów w diecezji.
  4. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Wilna, która odbędzie się w dniach od 10-14 października br. Osoby chętne prosimy o niezwlekanie z zapisem. Koszt 590 zł i 65 euro. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
  6. Dnia 10 września, wcześniej niż w ubiegłych latach nasza parafia organizuje festyn parafialny, związany z urodzinami Matki Bożej. Zwracamy się z prośbą do potencjalnych sponsorów o wsparcie tego wydarzenia. W związku z tym ogłaszamy zbiórkę na loterię fantową, która odbędzie się w czasie festynu. Fanty można przynosić do zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
  7. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Nina Balul oraz Kazimierz Ciesielski: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.