Ogłoszenia parafialne (16 maja 2021 r.)

  1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, dziś również wspomnienie św. Andrzeja Boboli – patrona Polski, którego relikwie znajdują się w naszym kościele. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu piątek wspomnienie św. Jana Nepomucena, w sobotę wspomnienie św. Rity. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  2. Dzisiaj na Mszach św. do południa włącznie gościmy moderatora Bractwa Szkaplerza św. Michał michalitę ks. Roberta Ryndaka CSMA, który dziś głosi słowo Boże na wszystkich Mszach św.. Po Mszy św. o godz. 12:00 będzie możliwość przyjęcia Szkaplerza św. Michała Archanioła.
  3. Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do uczestnictwa. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy nowennowe codziennie w ramach nabożeństwa majowego.
  4. W piątek 21 maja o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji LSO naszej parafii. Taca przeznaczona będzie na fundusz ministrancki.
  5. W sobotę, 22 maja o godz. 18:00 zostanie odprawione, jak co miesiąc, nabożeństwo do św. Rity. Zachęcamy do pisania konkretnych próśb do św. Rity i wrzucanie ich do skrzynki z napisem Nowenna do św. Rity.
  6. Maj to miesiąc rocznic święceń kapłańskich. Księża pracujący w naszej parafii będą obchodzili rocznice swoich święceń według następującego porządku: ks. Artur 19 maja (9 rocznica), ks. Proboszcz 22 maja (17 rocznica) i Ks. Jarosław 25 maja (2 rocznica). Polecamy ich modlitwie naszej parafii.
  7. Do końca czerwca Fundacja Św. Jerzego prowadzi specjalistyczne porady psychologiczne i psychoterapeutyczne dla osób niepełnosprawnych. Porady są prowadzone telefonicznie i przez Internet. Korzystanie z porad jest bezpłatne.
  8. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Wiesław Jama, Janina Chmielewska, Władysław Rogala, Bernadeta Organiściak. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…