Ogłoszenia parafialne (16 października 2022 r.)

 1. Dziś przeżywamy Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej – Głównej Patronki Śląska. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek św. Ignacego Antiocheńskiego; we wtorek święto św. Łukasza Ewangelisty; w czwartek wspomnienie św. Jana Kantego; w sobotę św. Jana Pawła II.
 2. Trwa miesiąc październik. Różaniec codziennie o godz. 17:15.
 3. Nieszpory niedzielne o godz. 17:30 po Różańcu. Zachęcamy do uczestnictwa.
 4. Przypominamy, że uległa zmianie praca kancelarii. We wtorek będzie ona czynna o godz. 19:00 w czwartek od 16:00-17:30.
 5. Dziś obchodzimy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy” (Veritatis Splendor). Są to pierwsze słowa i zarazem tytuł dziesiątej encykliki papieża Jana Pawła II ogłoszonej 6 sierpnia 1993 r. Dziś w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającą uzdolnioną młodzież z biednych rodzin.
 6. Informujemy, że jest już Księga Intencji na przyszły rok. Osoby, którym zależy na konkretnych terminach zapraszamy do kancelarii bądź zakrystii.
 7. Spotkania w ramach Klubu Seniora w poniedziałek i środę o godz. 10:00. Szczegóły w gablocie.
 8. Dnia 26 października w Przychodni NZOZ Biały Kamień przy ul. Wysockiego będzie możliwość wykonania badań USG tarczycy, stawów, nerek, płuc. Szczegóły w gablocie.
 9. W sobotę 22 października o godz. 18:00 zostanie odprawione, jak co miesiąc, nabożeństwo do św. Rity.
 10. W przyszłą sobotę o godz. 11:00 zbiórka ministrantów z ks. Proboszczem. Obecność obowiązkowa.
 11. W poniedziałek 24 października o godz. 17:00 w Bibliotece pod Atlantami odbędzie się prelekcja pt: „Tajemnice wałbrzyskich kościołów”. Prelekcja odbędzie się w ramach tygodnia z regionem, a poprowadzi ją nasz parafianin Adrian Ziątek. Zapraszamy do udziału.
 12. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Marcin Wojas, Janina Dzielecka. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…