Ogłoszenia parafialne (17 czerwca 2018 r.)

 1. Przeżywamy XI niedzielę zwykłą. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w środę wspomnienie św. Alojzego Gonzagi;
  w czwartek NMP Przyczyny Naszej Radości; w następną niedzielę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 2. Przypominamy, że w związku z obowiązywaniem rozporządzenia o ochronie danych osobowych nie są wydawane świadectwa chrztu, bierzmowania i inne dokumenty zawierających dane osobowe osobom trzecim, bez upoważnienia. Będziemy też prosić o okazywanie dowodu tożsamości w/w przypadkach.
 3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30. W czwartek po mszy św. wieczornej. W najbliższy wtorek kancelaria czynna tylko do godz. 17:00.
 4. W dniach od 22-24. czerwca w Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu odbędą się VI Wałbrzyskie Warsztaty Wyzwolenia pod hasłem „Na drogach wolności”. Rekolekcje poprowadzi ks. Przemysław Budziński wraz z diakonią wyzwolenia Ruchu Światło-Życie. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 5. W środę 20. czerwca spotkanie wszystkich ministrantów z Księdzem Proboszczem o godz. 16.00. Obecność obowiązkowa.
 6. Dnia 21. czerwca o godz. 11:00 zostanie odprawiona Msza św. na zakończenie roku szkolnego z udziałem dzieci naszej parafii. W tym dniu również o godz. 19:30 na plebanii odbędzie się spotkanie organizacyjne przed festynem parafialnym. Wszystkich chętnych do włączenia się w organizację naszego festynu zapraszamy na spotkanie.
 7. W piątek 22. czerwca o godz. 18:00 zostanie odprawione comiesięczne nabożeństwo do św. Rity Patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Rozpocznie się ono Mszą św. ku czci św. Rity.
 8. Dziś ulicami Wałbrzycha przejdzie „Marsz dla Życia i Rodziny”. Początek marszu o godz. 15:00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP na Piaskowej Górze, zakończenie przy kościele św. Józefa Robotnika, gdzie odbędzie się rodzinny festyn. Zachęcamy do licznego udziału.
 9. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca czerwca. Taca w tym dniu jest przeznaczona na prace remontowe. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wsparcie remontu naszej świątyni.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 11. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Krystyna Pawlik, Mirosław Wojcieszak i Eugeniusz Rakowski: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…