Ogłoszenia parafialne (18 sierpnia 2018 r.)

 1. Przeżywamy XX Niedzielę Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek wspomnienie św. Bernarda z Clairvaux;
  we wtorek wspomnienie św. Piusa X; w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej; w piątek święto św. Bartłomieja Apostoła; w przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
 2. Dnia 9. września w naszej parafii zostanie zorganizowany festyn rodzinny z okazji urodzin Matki Bożej. Ponieważ losy na loterię fantową będziemy rozprowadzać już w niedziele poprzedzającą festyn czyli 2. września bardzo prosimy by osoby, które chciałyby ufundować fanty uczyniły to w najbliższym czasie, tak abyśmy mogli wszystko dobrze przygotować. Jednocześnie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy już odpowiedzieli na naszą prośbę. W tym tygodniu powiesimy plakaty informujące szczegółowo o atrakcjach festynu.
 3. W związku z organizacją w czasie festynu dziecięcego konkursu pieśni religijnej i patriotycznej prosimy o zgłaszanie się uczestników do zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Konkurs jest przeznaczony dla dzieci w wieku od lat 6 do 12.
  Dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda.
 4. Trwa Nowenna Pompejańska w intencji wszystkich mieszkańców naszej parafii, ze szczególnym uwzględnieniem tych, którzy nie chodzą do Kościoła. Rozpoczyna się ona codziennie o godz. 17.00. W związku z Nowenną w sierpniu i we wrześniu (do 20 września) kancelaria parafialna we wtorki i czwartki będzie czynna w godzinach 16.00-17.00. W soboty bez zmian.
 5. W środę 22. sierpnia nabożeństwo do św. Rity – patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00.
 6. W czwartek o godz. 10.00 kolejne spotkanie w ramach Centrum Aktywności Obywatelskiej (Klub Seniora). W najbliższym czasie zostanie uruchomiony kurs komputerowy w ramach CAO.
 7. Dnia 15. sierpnia za wianki zebraliśmy ok. 1000 zł. Pieniądze będą przeznaczone na zakup wyposażania Domu Katechetycznego. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim za złożone ofiary. Szczególne podziękowania dla Pań, które wykonały wianki oraz dla S. Bernadety, która przez cały dzień je rozprowadzała.
 8. W przyszłą niedzielę, ostatnią miesiąca, taca będzie zbierana na prace remontowe.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.