Ogłoszenia parafialne (2 maja 2021 r.)

1. Dziś V Niedziela Wielkanocna – I niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek Uroczystość NMP Królowej Polski, Patronki Polski, we wtorek wspomnienie św. Floriana, w czwartek święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, w sobotę Uroczystość św. Stanisława Patrona Polski i naszej diecezji.
  2. Rozpoczęliśmy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do uczestnictwa. Za tydzień o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza św. w „rycie trydenckim”.
  3. W ubiegłą niedzielę taca na cele remontowe wyniosła 2350,85zł. Od darczyńców indywidualnych otrzymaliśmy razem 300 zł. Bardzo dziękujemy za wspieranie prac remontowych w naszym kościele.
  4. Ministranci zebrali do puszek 1463,50 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
  5. W tym tygodniu przypada pierwsza środa, czwartek i piątek miesiąca. Nabożeństwo do Przeczystego Serca Św. Józefa w środę przed Mszą św. wieczorną. Msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czwartek o godz. 18:00 zamówiona przez Towarzystwo Przyjaciół WSD Świdnica. W piątek spowiedź od godz. 17.15.
  6. Przypominamy, że po konsultacjach z rodzicami dzieci komunijnych, których zdecydowana większość opowiedziała się za zmianą terminu komunii na późniejszy przekładamy uroczystość I Komunii św. na niedzielę 19 września.
  7.  Do końca czerwca Fundacja Św. Jerzego prowadzi specjalistyczne porady psychologiczne i psychoterapeutyczne dla osób niepełnosprawnych. Porady są prowadzone telefonicznie i przez Internet. Korzystanie z porad jest bezpłatne.
  8. W najbliższą sobotę, zgodnie z zapowiedzią Księża odwiedzą chorych z komunią św. Chorych należy wcześniej zgłosić telefonicznie, bądź bezpośrednio w kancelarii lub zakrystii.
  9. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Zbigniew Warchałowski, Zenon Tratowski, Ryszard Magiełda. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…