Ogłoszenia parafialne (23 września 2018 r.)

 1. Przeżywamy XXV niedziele zwykłą. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w czwartek św. Wincentego a Paulo; w piątek św. Wacława, w sobotę święto św. św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

 

 1. Dziś 23. września obchodzimy Jubileusz 50-lecia nadania drugiego, maryjnego tytułu naszej parafii. Uroczysta Msza św. jubileuszowa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Przewodniczył jej będzie JE Ks. Bp Ignacy Dec. W tym dniu o godz. 16.00 odbędzie się również koncert religijno-patriotyczny zatytułowany „Z modlitwą do Bogarodzicy” w wykonaniu Scholi Cantorum Exultet ze Świdnicy z okazji jubileuszu i 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

 

 1. W przyszłą niedzielę przypada ostatnia niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na prace remontowe.

 

 1. Od tego tygodnia kancelaria parafialna we wtorki i czwartki na powrót będzie czynna w godzinach 16.00-17.30. W soboty bez zmian.

 

 1. W czwartek o godz. 10.00 kolejne spotkanie w ramach Centrum Aktywności Obywatelskiej (Klub Seniora).

 

 1. WSD Świdnica otwiera w tym roku podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne. Studia odbywać się będą w soboty
  w gmachu WSD Świdnica, trwa rekrutacja do 5.października.

 

 1. Za tydzień o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. W niedzieli m. in. historia obrazu Matki Bożej Białokamieńskiej i nadania drugiego tytułu naszej parafii.

 

 1. Parafia Matki Bożej Częstochowskiej organizuje pielgrzymkę w rocznicę poświęcenia Krzyża milenijnego na górze Chełmiec. Pielgrzymka wyruszy po Mszy św. o godz. 11.00, po modlitwie przewidziany jest piknik przy ognisku na Chełmcu.

 

 1. Zaproszenie Biskupa Świdnickiego na Pielgrzymkę Żywego Różańca do Barda Śląskiego:

Umiłowani Diecezjanie,

w sobotę 6 X br. po raz kolejny udamy się z pielgrzymką wspólnot Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie. Zapraszam duszpasterzy
i wszystkich modlących się na różańcu do wspólnego pielgrzymowania w I sobotę października, by za przyczyną Królowej Różańca Świętego powierzać Panu Bogu nasze radości i troski.

Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 10.00 konferencją poświęconą św. o. Maksymilianowi Kolbe, wielkiemu czcicielowi Matki Najświętszej i orędownikowi modlitwy różańcowej. Konferencję wygłosi o. Mieczysław Pośpiech, franciszkanin. O godz. 11.00 rozpocznie się Msza Św. koncelebrowana,  po której nastąpi czas na posiłek, a ok. godz. 13.30 wyruszymy, na miarę naszych sił, z modlitwą na Dróżki Różańcowe. Zakończeniem naszej pielgrzymki będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia, którą odmówimy w bardziej bazylice.

Zachęcam byśmy licznie, jak co roku, stawili się u Matki Bożej w Jej Sanktuarium, by razem z Nią, poprzez Różaniec św., umocnić naszą wiarę i miłość do Boga, Kościoła
i Ojczyzny.

Wszystkich diecezjan polecam w modlitwie przemożnemu wstawiennictwu Matki Najświętszej.

+ Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

W związku z zaproszeniem Księdza Biskupa informujemy, że przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę w zakrystii i kancelarii parafialnej, koszt 20 zł. Wyjazd organizujemy wraz z parafią Wniebowzięcia NMP w Szczawnie Zdroju. W związku z tym comiesięczna msza św. o godz. 8.00 zostanie odprawiona w Sanktuarium w Bardzie.