Ogłoszenia parafialne (24 września 2023 r.)

 1. Przeżywamy XXV Niedzielę Zwykłą. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym w środę uroczystość poświęcenia naszego kościoła, w czwartek św. Wacława, w piątek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę wspomnienie św. Hieronima.
 2. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela miesiąca, taca przeznaczona jest na prace remontowe.
 3. Nieszpory niedzielne o godz. 17:30. Zachęcamy do uczestnictwa.
 4. W tym tygodniu spotkania seniorów w środę i piątek o godz. 10:00. W tym tygodniu w spotkania będą miały charakter wykładów otwartych, których tematyką będzie temat cyberprzemocy (spotkanie z policją) oraz „rehabilitacja z ptakami”. Szczegóły w gablocie.
 5. Nasza parafia włączyła się w akcję „Opatrunek na ratunek”, która potrwa do końca października. Zebrane środki opatrunkowe trafią do Kamerunu i Republiki Środkowej Afryki. Szczegóły akcji w gablocie.
 6. Do końca miesiąca trwają zapisy do I Komunii Świętej oraz do Sakramentu Bierzmowania. Zapisy odbywają się w kościele po niedzielnej Mszy św. bądź w kancelarii parafialnej. Prosimy nie zwlekać z zapisami. W czwartek po Mszy św. wieczornej I spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 7. Ze względu na duże zainteresowanie pielgrzymką do Sanktuariów Maryjnych Europy, która odbędzie się w dniach 26.04-10.05.2024 r. zdecydowaliśmy się na większy autokar i w związku z tym jest jeszcze 7 wolnych miejsc. Osoby z rezerwowej listy zostały już zapisane. Program i cena pielgrzymki w gablocie. Zapisy u proboszcza.
 8. Parafia organizuje również wyjazd do kopalni soli w Wieliczce dnia 14 października z nawiedzeniem Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Msza św. będzie odprawiona w kopalni soli. Wyjazd we wczesnych godzinach porannych, powrót późnym wieczorem. Szczegóły niebawem.
 9. Dnia 28 września w czwartek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością odpustową Matki Bożej Różańcowej. Nowenna codziennie o godz. 17:15.
 10. W najbliższą sobotę o godz. 10:00 odbędzie się zbiórka Służby Liturgicznej naszej parafii. Zapraszamy wszystkich.
 11. W przyszłą niedzielę zaczynamy miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:15.
 12. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Zygmunt Grzegorzewski, Lidia Bochenek. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…