Ogłoszenia parafialne (26 lutego 2023 r.)

  1. Dziś przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w sobotę święto św. Kazimierza Królewicza.
  2. W tym tygodniu spotkania seniorów w środę i czwartek o godz. 10:00 w Domu Parafialnym. Serdecznie zapraszamy.
  3. Tradycyjne nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali odpowiednio w piątek i niedzielę o godz. 17:15.
  4. Dziś przypada ostatnia niedziela miesiąca. Taca przeznaczona jest na prace remontowe. Dziękujemy za wsparcie.
  5. W tym tygodniu przypada pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo do Przeczystego Serca Św. Józefa w środę przed Mszą św. wieczorną. Msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czwartek o godz. 18:00 zamówiona przez Towarzystwo Przyjaciół WSD Świdnica. W piątek spowiedź po Drodze Krzyżowej. W sobotę o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańca i Msza św. wynagradzająca z racji I soboty miesiąca. W tym dniu Ks. Artur odwiedzi chorych.
  6. W naszym kościele od I niedzieli Wielkiego Postu (czyli od dzisiaj) znajduje się puszka na jałmużnę wielkopostną. Podobnie jak w ubiegłym roku składana do niej jałmużna wielkopostna posłuży na pomoc mieszkańcom z Ukrainy na Święta Wielkanocne.
  7. W środę 01 marca po Mszy św. wieczornej odbędzie się kolejne w tym roku spotkanie Rady Parafialnej.
  8. Zgodnie z Apelem abp. Stanisława Gądeckiego, bp Marek Mendyk, Biskup Świdnicki, podjął decyzję, że w niedzielę 26 II odbędzie się po Mszach Św. zbiórka do puszek „Caritas” na rzecz potrzebujących na Ukrainie.
  9. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Wiesława Kuśmierska. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…