Ogłoszenia parafialne (28 lutego 2021 r.)

  1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w czwartek święto św. Kazimierza Królewicza.
  2. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca, taca przeznaczona jest na prace remontowe. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Po renowacji wróciła do nas chrzcielnica.
  3. Droga Krzyżowa w naszej parafii w piątek o godz. 17.15, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.
  4. Za tydzień zbiórka do puszek na misje „ad gentes”.
  5. Parafia pw. św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej w Wałbrzychu organizuje pomoc. Dla chłopców w wieku od 0 do 30 lat niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu lekkim, umiarkowanym i głębokim przebywającym w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame w Świebodzicach. W związku z sytuacją pandemiczną potrzebne są najbardziej podstawowe rzeczy: mydła, proszki do prania, pasty do zębów i inne (szczegóły w gablocie). Zbiórka potrwa do Niedzieli Palmowej (włącznie). Dary prosimy składać w każdą sobotę w godz. od 08:00 do 11:00 na plebani oraz w kościele codziennie przy bocznym ołtarzu. Za każdy złożony dar serdeczne Bóg zapłać.
  6. We wtorek 2 marca o godz. 19:00 obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania. Odbędzie się w Kościele.
  7. Nasza Parafia prowadzi punkt darmowej pomocy przy wypełnianiu deklaracji PIT za 2020 r. Z pomocy można korzystać w każdą sobotę od 08:00 do 11:00 na plebanii.
  8. W naszym kościele od I niedzieli Wielkiego Postu znajduje się puszka na jałmużnę wielkopostną. Składana do niej jałmużna wielkopostna posłuży na zakup żywności dla najbardziej potrzebujących.
  9. W tym tygodniu przypada pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo do Przeczystego Serca Św. Józefa w środę przed Mszą św. wieczorną. Msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czwartek o godz. 18:00 zamówiona przez Towarzystwo Przyjaciół WSD Świdnica. W piątek spowiedź od godz. 17.30. W sobotę o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańca i Msza św. wynagradzająca z racji I soboty miesiąca. W tym dniu Księża odwiedzą chorych zgłoszonych wcześniej w kancelarii, w zakrystii bądź telefonicznie.