Ogłoszenia parafialne (29 maja 2022 r.)

 1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W kalendarzu liturgicznym we wtorek święto Nawiedzenia NMP, w środę wspomnienie św. Justyna, w piątek świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 2. Dzisiaj po Mszach o godz. 09:00 i 10:30 w Domu Parafialnym będzie można nabyć wypieki od Pań z Ukrainy.
 3. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela miesiąca. Taca przeznaczona będzie na cele remontowe. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 4. Nabożeństwa majowe do wtorku o godz. 17.30. Od środy nabożeństwa czerwcowe o tej samej porze. Zachęcamy do uczestnictwa.
 5. Trwa nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Modlitwy nowennowe przed wieczorną Mszą św.
 6. W sobotę o godz. 2:00 wyruszy z naszej parafii pielgrzymka do Włoch. W trakcie pielgrzymki oprócz Rzymu pielgrzymi nawiedzą m.in. Asyż, Pompeje i Cascię. Polecamy ich modlitwie parafii. Oni również będą się za Was modlić.
 7. W tym tygodniu przypada pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo do Przeczystego Serca Św. Józefa w środę przed Mszą św. wieczorną. Msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne
  i misyjne w czwartek o godz. 18:00 zamówiona przez Towarzystwo Przyjaciół WSD Świdnica. W piątek spowiedź od godz. 17.30. W sobotę o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańca i Msza św. wynagradzająca z racji I soboty miesiąca.
  W tym dniu Księża odwiedzą chorych zgłoszonych wcześniej w kancelarii, w zakrystii bądź telefonicznie.
 8. Nieszpory niedzielne są odprawiane o godz. 17.30 i w tym miesiącu połączone z nabożeństwem czerwcowym. Zachęcamy do uczestnictwa.
 9. W sobotę 4 czerwca, o godz. 10:00 przy głównym wejściu do Kolegiaty Aniołów Stróżów rozpocznie się wędrówka historyczna „Szlakiem wałbrzyskich zabytków architektury sakralnej”. W czasie urokliwej trasy liczącej ok. 4 km, uczestnicy zatrzymają się w trzech kościołach (kolegiata św. Aniołów Stróżów, kościół św. Józefa Oblubieńca i kościół św. Jerzego i MB Różańcowej), poznają ich historię oraz walory architektoniczne. Wycieczkę oprowadzi Adrian Ziątek.
 10. W sobotę 18 czerwca Akcja Katolicka naszej Parafii organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 11. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Wiktoria Nowotnik, Stanisław Jankowski, Magdalena Bieda, Danuta Mazurkiewicz. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…