Ogłoszenia parafialne (22 maja 2022 r.)

  1. Dziś VI Niedziela Wielkanocna. W kalendarzu liturgicznym we wtorek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, w czwartek św. Filipa Nereusza. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Rity, o godz. 18:00 zostanie odprawione, jak co miesiąc, nabożeństwo do patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Na zakończenie możliwość ucałowania relikwii. Zachęcamy do pisania konkretnych próśb do św. Rity.
  3. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do uczestnictwa.
  4. W czwartek o godz. 10:00 wznawiamy spotkania dla seniorów. Zapraszamy do uczestnictwa.
  5. W piątek rozpoczniemy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. Modlitwy nowennowe przed wieczorną Mszą św.
  6. W przyszłą sobotę po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie przed pielgrzymką do Włoch.
  7. Za tydzień w Domu Parafialnym będzie można nabyć wypieki od Pań z Ukrainy.
  8. Nieszpory niedzielne są odprawiane o godz. 17.30 i w tym miesiącu połączone z nabożeństwem majowym. Zachęcamy do uczestnictwa.
  9. Nauki przedślubne rozpoczną się w Parafii św. Aniołów Stróżów w sobotę, 4 czerwca o godz. 19:00.
  10. W sobotę 4 czerwca, o godz. 10:00 przy głównym wejściu do Kolegiaty Aniołów Stróżów rozpocznie się wędrówka historyczna „Szlakiem wałbrzyskich zabytków architektury sakralnej”. W czasie urokliwej trasy liczącej ok. 4 km, uczestnicy zatrzymają się w trzech kościołach (kolegiata św. Aniołów Stróżów, kościół św. Józefa Oblubieńca i kościół św. Jerzego i MB Różańcowej), poznają ich historię oraz walory architektoniczne. Wycieczkę oprowadzi Adrian Ziątek.
  11. W przyszłą niedzielę przypada ostatnia niedziela miesiąca. Taca przeznaczona będzie na cele remontowe. Bóg zapłać za złożone ofiary.