Ogłoszenia parafialne (29 października 2023 r.)

 1. Przeżywamy XXX Niedzielę Zwykłą. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym w środę Uroczystość Wszystkich Świętych, w czwartek wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, w sobotę wspomnienie św. Karola Boromeusza.
 2. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela miesiąca. Taca przeznaczona jest na prace remontowe naszej Parafii.
 3. Nieszpory niedzielne po Różańcu. Zachęcamy do uczestnictwa.
 4. W uroczystość Wszystkich Świętych, która jest świętem nakazanym, Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. W tym dniu o godz. 15:00 na cmentarzu nabożeństwo za zmarłych z procesją różańcową. Dnia 02 listopada we wspomnienie wszystkich zmarłych Msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.
 5. We wtorek kończymy nabożeństwa różańcowe. Od czwartku, 2 listopada wypominki o godz.17:15. Potrwają do 15 listopada. W ostatni dzień będziemy modlić się za zmarłych wypisanych na kartkach bez daty.
 6. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych (choćby tylko w myśli), mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące W dniach 1 i 2 listopada za nabożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie tam modlitw „Ojcze nasz” i „Wierzę” można również uzyskać odpust zupełny za dusze czyśćcowe. Zachęcamy gorąco do modlitwy za zmarłych i do zyskiwania odpustów. W dniach 2-8 listopada o godz.15:00 w kaplicy cmentarnej jak co roku, będziemy modlić się za zmarłych.
 7. Pod chórem znajdują się kartki wypominkowe. Wypełnione wypominki można składać na tacę, a także do specjalnej skrzynki z napisem „wypominki”.
 8. W tym tygodniu Msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czwartek o godz. 18:00 zamówiona przez Towarzystwo Przyjaciół WSD Świdnica. W piątek spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.30. W sobotę o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańca i Msza św. wynagradzająca z racji I soboty miesiąca. W tym dniu Ks. Artur odwiedzi chorych.
 9. Do końca miesiąca trwa akcja „Opatrunek na ratunek. Przypominamy, że zebrane środki opatrunkowe trafią do Kamerunu i Republiki Środkowej Afryki. Szczegóły akcji w gablocie.
 10. Jutro odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Odbędzie się ono w Domu Parafialnym o godz. 19:00. Obecność obowiązkowa.
 11. W przyszłą niedzielę 5 listopada po każdej Mszy św. do południa, w Domu Parafialnym możliwość nabycia ciasta oraz waty cukrowej. Zapraszamy.
 12. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszła śp. Krystyna Serafin. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…